0

Spotify’ın Lite uygulaması şimdi resmi. Uygulamanın geçen yıldan beri beta sürümü oldu ve şimdi Spotify resmen dünya çapında 36 ülkede resmi olarak piyasaya sürüyor .

Uygulama yamalı ya da zayıf internet bağlantılarında çalışmak üzere tasarlanmıştır ve yalnızca 10 MB’de, sınırlı telefona sahip eski telefonlara ve daha düşük seviye cihazlara yetecek kadar küçüktür. Spotify Lite, 4.3 veya daha yeni bir sürümü çalıştıran Android cihazlarla sınırlıdır ve hem ödeme yapan hem de ödeme yapmayan kullanıcılara açıktır. Veri planlarını en üst düzeye çıkarmak konusunda endişeli olanlar için, uygulama, bu arabellek vurmaya yakın olduğunuzda size söyleyebilecek isteğe bağlı bir sınır ile birlikte geliyor.

Spotify, ana uygulamanın özelliklerinin% 90’ının Lite’ta, özellikle video ve kapak sanatçısı da dahil olmak üzere multimedya çevresindeki alanlarda, çekirdek deneyim için kritik olmadıkça ihmal edildiğini iddia ediyor.

Bir sözcü TechCrunch’a şu ana kadar Lite deneyimini iOS’a getirme planlarının olmadığını söyledi. Bu, elimden edilen deneyimlerden yararlanacak insanların çoğunluğunun Android olacağı için mantıklı geliyor.sahipleri.

Hindistan’ın kilit odak noktası olması muhtemel. Spotify, Haziran ayında ülkede tam servisin Şubat ayında yayınlanmasından aylar sonra Hindistan’da tanıtıldı .

Buradaki genel amaç, Spotify’ın yeni gelişen pazarlara veya daha eski kullanıcılara odaklanarak mevcut kullanıcı tabanının erişimini genişletmektir. Şirket şu anda 100 milyon müşteriye ödeme yapan 217 milyon kullanıcı talep ediyor. Karşılaştırma için, Apple Music Haziran ayında 60 milyon kullanıcıyı geçti.

 

Spotify

Spotify (solda) Global Piyasalar Başkanı Cecilia Qvist, Hong Kong’da Rise’de Spotify Lite’ın sahneye çıktığını duyurdu (Photo By David Fitzgerald / Gettyfile’den Sportsfile)

Google Play Store verilerine göre, Spotify Lite 1 milyondan fazla indirildi. Şirketin, servis için alternatif bir giriş noktası olarak Lite’yi tanıtan şehre giderken bu raketin rokete gelmesini bekleyin.

Lite uygulamaları, özellikle veri hızlarının tutarsız olduğu ve daha düşük kaliteli cihazların daha yaygın olduğu gelişmekte olan pazarlarda talebi azaltan Facebook, Messenger ve YouTube gibi hizmetler tarafından popüler hale gelmiştir.

 

Mozilla, casus firması DarkMatter’ı Firefox’tan bloke etti ve kullanıcılara ‘önemli risk’ verdi

Previous article

TikTok, İngiltere’de çocukların verilerini ve güvenliğini nasıl ele aldığına dair soruşturuluyor

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın