0

Yapay Zeka artık mobil dünyada, sanal ortamda, sokakta, hatta ülkelerin elektrik satral yönetiyor artık yapay zeka hayatımızın her alanında insanlık için kullanılıyor.

Güney Koreli bir oyun şirketi çektiğiniz selfi anime karakterine dönüştüren yapay zeka destekli bir uygulama geliştirdi. FaceApp ve Snapchat filtreleri özellikle birkaç haftadır oldukça popüler. Yaşlandırma filtresinden, cinsiyet değiştirme filtresine ve fotoğrafınızı bir rönesans yağlı boya tablosuna dönüştüren filtrelere kadar birçok uygulama gündem konusu oldu. Hepsi de çok eğlenceli ve keyifli filtreler diyebiliriz. Şimdi bunlar arasına bir başkası katılıyor. Güney Koreli NCSoft oyun şirketi yapay zekanın kullanıldığı  ‘U-GAT-IT’ adı verilen bir uygulama.

Yapay zeka destekli fotoğraf uygulamaları popüler

Yapay zekanın artırılmış gerçeklik teknolojileriyle birlikte kullanıldığına özellikle eğlence sektörü içinde birçok teknolojinin geliştiğine şahitlik ediyoruz. Mimikleri taklit eden video uygulamalarından çok daha üst düzeye gelen DeepFake videolarına kadar birçok gelişim yapay zeka sayesinde geliştirildi. Güney Koreli NCSoft ekibi ise tam da bu teknolojinin nimetlerinden yararlanarak, yapay zeka aracıyla yüzünüzü bir anime karakterine dönüştürecek bir program ile karşımızda. ‘U-GAT-IT’ yöntemini kullanan araştırmacılar, ‘Uyarlanabilir Katman/Durum Normalleştirme’ isimli bir sistem ile bu uygulamayı hazırlamış. Çektiğiniz selfie’yi sevdiğiniz anime karakterine dönüştüren uygulama, bir anime karakterinin olmazsa olmazı göz ve kulakları unutmuyor aynı zamanda saç ve fotoğraf temasını da ona göre ayarlıyor. Bu sayede adeta gerçek bir anime karakterine dönüşebiliyorsunuz.

kaynakça: www.log.com.tr

 

 

Muammer Altunkan
Kto Karatay üniversitesi Tarih 3/4 Cyber security search python Wordpress Design

Winrar Parolası Nasıl Kırılır ?

Previous article

Sürü Drone Teknolojisi

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Teknoloji