0

Apple artık Siri kayıtlarını varsayılan olarak tutmayacak

Apple , gizlice gizlilik uygulamaları nedeniyle, insan müteahhitlerinin, servisi geliştirmek için Siri dijital asistanıyla konuşan müşterilerin kayıtlarını dinlemesine ilişkin resmi bir özür diledi . Apple’ın açıklamasında, “Yüksek ideallerimize tam olarak yaşamadığımızın farkındayız ve bunun için özür diliyoruz” diyor.

Şirket ayrıca, Siri’nin gizlilik politikasında bazı değişiklikler yaptığını açıkladı:

Öncelikle, varsayılan olarak, Siri etkileşimlerinin ses kayıtlarını tutmayacağız. Siri’nin geliştirmesine yardımcı olmak için bilgisayar tarafından oluşturulan transkriptleri kullanmaya devam edeceğiz.

İkinci olarak, kullanıcılar, isteklerinin sesli örneklerinden öğrenerek Siri’nin gelişmesine yardımcı olmayı seçebilecekler. Pek çok insanın, Apple’ın verilerine saygı duyduğunu ve yerinde gizlilik kontrollerinin güçlü olduğunu bilerek Siri’nin daha iyi olmasına yardım etmeyi seçeceğini umuyoruz. Katılmayı seçenler istedikleri zaman vazgeçebilirler.

Üçüncüsü, müşteriler tercih ettiğinde, Siri etkileşimlerinin sesli örneklerini yalnızca Apple çalışanlarının dinlemesine izin verilecek. Ekibimiz, yanlışlıkla bir Siri tetikleyicisi olduğu belirlenen kayıtları silmek için çalışacaktır.

Elma birçok biriydi dahil – büyük teknoloji şirketleri Google , Amazon , Facebook ve Microsoft bu dijital asistan, müşterilerine açıkça olmayan bir gerçeğinden kayıtları gözden ödenen insan müteahhitleri kullanılarak yakalandı -. Göre Guardian’ın raporuna , bu müteahhitler yanlışlıkla Siri tetikler sıklıkla nedeniyle, özel detayların doluydu kayıtları erişimi vardı ve işçilerin edildi her gün kadar kayıt 1,000 dinleme söylenir .

Bu raporun ardından, Apple, bu kayıtları gözden geçirecek olan derecelendirme programını askıya alacağını açıkladı. Bir Apple sözcüsü, o sırada The Verge’e verdiği demeçte, “Kullanıcı gizliliğini korurken harika bir Siri deneyimi sunmaya kararlıyız” dedi . Önceden, Apple politikası, Siri’den altı aya kadar rastgele kayıtları saklardı, ardından iki yıl ya da daha uzun süre saklayacağı bir kopya için tanımlayıcı bilgileri silerdi.

Bugünün ilanına göre, hem isteğe bağlı olmayan kayıt hem de sonraki derecelendirme politikaları artık tamamen askıya alınmaktadır. Apple, bir kullanıcı özellikle seçmediği sürece ses kayıtlarını Siri’den saklamayacağını söylüyor. Müşterilerin Apple’a verilerini vermeyi seçtikleri durumlarda, yalnızca Apple çalışanlarının erişimi olacak (değil, işe alınan müteahhitleri olduğu anlaşılıyor). Şirket ayrıca, The Guardian’ın raporunun hassas bilgilerin ana kaynağı olduğu tesadüfi tetikleyicilerin kayıtlarını silmek için çalışacağını vaat ediyor .

Apple’ın açıklamasına göre, şirket, bu sonbahardan sonraki bu yeni politikalara göre Siri kayıtlarını derecelendirmeye devam etmeyi planlıyor ve yeni tercih seçeneğini cihazlarına ekleyen bir yazılım güncellemesini takip ediyor.

Kaynak: https://www.theverge.com/2019/8/28/20836760/apple-apology-siri-audio-recordings-privacy-changes-contractors

Chocolatey GUI Nedir ?

Previous article

Huawei ve Apple kapışması

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın