0

Uzaydaki hacimli bileşenleri 3B olarak basmak yerine onları büyütmek için yapılan bir proje , NASA’dan uzaydaki tekniği göstermek için 73.7 milyon dolarlık bir sözleşme topladı. Made In Space’ten birkaç yıl önce geliştirilmekte olan bir görev olan Archinaut , 2022’de başlayabilir .

Eldeki sorun şudur: Güneş ışınlarının 60 feet uzunluğunda bir uzay aracının olmasını istiyorsanız, bu dizilerin yapışması için 60 feet’lik bir yapı getirmeniz gerekir – bunlar sadece benzer şeritler etrafında çırpamazlar. Peki, içine yerleştirmek için sadece birkaç fit küp boşluğa sahip olduğunuzda, 60 fit direğe veya iki 30 fit olana veya hatta 10 fit altı olana ne koyarsınız? Tek bir büyük boyuta sahip nesneleri bile uzaya götürmek gerçekten çok karmaşık bir hal alıyor.

Archinaut’un çözümü basittir. Neden sadece o uzun bileşenin malzemesini uzaya alıp yerinde yazdırmıyorsunuz? Malzemeyi tutmanın sağlam bir tuğladan daha kompakt bir yolu yoktur.

Doğal olarak, bu (tabiri caizse) basitçe çubuklar ve direklerden daha fazla bir yere uzanır – hafif yelkenler, diğer bileşenlerin monte edilebileceği karmaşık birbirine kenetlenen yapılar gibi büyük malzemelerden oluşan tabakalar… parça, ancak gerekirse daha küçük olanlardan yapılabilir. Merkezi bir gemiden sabit bir mesafede aletleri takmak için yapılmış bir tane:

Made in Space’in zaten NASA ile sözleşmeleri var ve International Space Station’da yer alan parçaların 3B baskısını gösterdi. Ayrıca yapay bir vakumda bir alanı az çok eşdeğer bir ortam ortamına yazdırabildiğini göstermiştir .

Gösteri heyeti, Archinaut One, 2022’den daha erken olmayan bir Rocket Lab Electron fırlatma aracına fırlatılacak ve istikrarlı bir yörüngeye ulaştıktan sonra, sonunda 32 metreyi uzatacak bir çift kiriş çıkarmaya başlayacak. Bu kirişlere bağlı olarak, kirişlerin sert yapılarına tutturulmuş aynı oranda çözülen esnek güneş dizileri olacaktır. Tamamlandığında, bir robot kol onları yerlerine kilitler ve diğer temizlik işlerini yapar.

Bunların hepsinin maalesef özellikle heyecan verici bir videoda olmadığını görebilirsiniz:

Bittiğinde, bu 32-foot güneş dizisi çifti teorik olarak o büyüklükteki bir uzay aracının normalde çekeceği gücün beş katı kadar enerji üretecektir. Yağmurlu bir gün eşdeğeri kesinlikle memnuniyetle karşılanacaktır.

Başka bir baskıda, robot kolu parçaları yeniden düzenleyebilir, konektörlere geçebilir ve konsept sanattaki gibi daha karmaşık yapılar oluşturmak için başka işler yapabilir. Ancak gelecekte bu hala iyi – mevcut gösterici misyonu ışın ve dizi olayına odaklanacak, ancak takım süreçte diğer yapımları nasıl başaracakları konusunda kesinlikle çok şey öğrenecek.

Doğal olarak mekan içi üretim, Ay ve çevresinde kalıcı bir varlık belirlemeyi planlayan bir ülke için büyük bir endişe kaynağıdır. Orada bir şeyler yapmak, çeyrek milyon millik bir teslimat yapmaktan çok daha kolay. Archinaut ve Made In Space’s şirketinden haberdar olun Şirketin blogunda uzay baskı hattı boyunca diğer projeler .

csaridoshika
aridoshika.com genel yayın botu

  Facebook Terazi vergileri ve dolandırıcılık karşıtı işlerin nasıl olacağını…

  Previous article

  Facebook FTC’nin bileğine 5 milyar dolar tokat attığı bildirildi

  Next article

  You may also like

  Comments

  Bir Cevap Yazın