0

Başbakan Günü, Amazon’un bel kemiğini gerçekleştirme, depo çalışanları için bir kutlama nedeni değildir.

Minnesota, Shakopee’deki bir Amazon deposundaki işçiler, iş güvenliği çağrısı ve verimlilik kotalarını hafifletmek için 15 Temmuz Prime Günü’nde altı saat boyunca grev yapmayı planlıyorlar. Bir Bloomberg raporuna göre , grevin, Amazon’un depo çalışanlarına yönelik muamelesini yılın en büyük alışveriş günlerinden birinde gerçekleştirdiğinin altını çiziyor olmasına rağmen, yerine getirmeyi önemli ölçüde bozması beklenmiyor.

Bir işçi Bloomberg’e bunun tam olarak fikir olduğunu söyledi: Shakopee çalışanlarından Grev’i organize eden William Stolz, “Amazon bir gün içinde bir Kindle’ı evinize gönderebilecekleri, kendisi hakkında bir hikaye anlatacak, bu harika değil” dedi. “Bu işin gerçekleşmesi için ne yapılması gerektiği hakkında konuşma fırsatını kullanmak ve Amazon’u bizi korumak ve güvenli, güvenilir işler sağlamak için baskı yapmak istiyoruz.”

Analistler , Amazon’un 2018 Başbakan Günü’ndeki satışlarında 1,5 – 2 milyar dolar kazandığını tahmin ediyor. Başbakan “Gün” geçen yıl 36 saat süren etkinlikten bu yıl iki gün sürecek olan bir alışveriş hayatına kadar sürdüğü için bu sayı artacak. Geçen yıl, Amazon 100 milyondan fazla ürün gönderdiğini söyledi .

Bazı “beyaz yakalı” Amazon çalışanları Shakopee çalışanlarına dayanışma içinde katılacak ve Amazon’a sera gazı emisyonları etrafında baskı yapmaya devam edecek. Grubun üyeleri, Amazon İklim Adaleti Çalışanları, nedenlerinin daha güçlü olduğunu söylüyor. Greve ek olarak, Amazon çalışanları öğleden sonra tesis dışına çıkacaklar.

Juggernaut, depolarındaki koşulları iyileştirmek için artan basınçla karşı karşıya kalmıştır. Amazon, 2018’de saatlik işçiler için asgari ücretini saatte 15 dolara çıkarırken, ödeme teşviklerinde başka değişiklikler de yapıldı. Planlanan grev, Başbakan Günü çevresinde toplanan ilk iç baskı örneği de olmayacak. Avrupalı Amazon depo çalışanları 2018 Başbakan Günü’nde benzer taleplerle greve gitti . 

Birçoğu Doğu Afrika Müslüman göçmeni olan Minnesota’daki işçiler de özellikle aktiflerdi. Ramazan ayında daha iyi çalışma koşulları talep etmek amacıyla Mart ayında greve gittiler. Bu, dua için belirlenen bir dinlenme odası gibi bazı değişikliklere yol açtı. Ancak işçiler ayrıca, Amazon ve istihdam şirketi Integrity Staffing Solutions’ın işçi organizatörlerine karşı işten çıkarma ve kenetlenme süresi ile misilleme yaptıklarını iddia ederek Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’na şikayette bulundular. Amazon, Bloomberg’e bu şikayetleri henüz görmediğini söyledi.

Prime Day, Amazon müşterileri için hala çılgınca bir alışveriş günü olarak belirlendi. Ancak alışveriş sepetinize indirimli ürünler eklerken, Shakopee’deki gerçek insanların bunları kutulara koyduğunu unutmayın.

 

Snapchat, Netflix benzeri giriş sayfasını test ediyor

Previous article

Facebook Mark Zuckerberg’i kovuyor mu?

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın