0

cloud system

İnternet ve yazılım sistemleri her geçen zaman gelişmeye devam ediyor bilindiği üzere teknoloji geliştikçe yazılım alanında tehditler artmaktadır bunun sonucunda verilerin güvenle internet arayüzlü server sistemlerinde saklanması ve çalıştırılması için Cloud “Bulut” sistem geliştirildi.

Kubernetes

İngilizceden çevrilmiştir-Kubernet’ler, uygulama dağıtımını, ölçeklendirmeyi ve yönetimi otomatikleştirmek için açık kaynaklı bir konteyner düzenleme sistemidir. Başlangıçta Google tarafından tasarlandı ve şimdi de Bulut Yerel Bilgi İşlem Vakfı tarafından sağlanıyor.

Kubernet’ler en popüler konteyner düzenleme sistemidir ve Google Kubernetes Motoru, özellikle Google Cloud’daki yönetilen Kubernetes dağıtımlarını desteklemek için tasarlanmıştır. Bu ileri seviye görevde, Docker görüntülerini ve konteynerlerini yapılandırma ve tam teşekküllü Kubernetes Engine uygulamalarını dağıtma konusunda pratik bir pratik yapacaksınız. Bu arayış, konteyner düzenlemesini kendi iş akışınıza entegre etmek için gereken pratik becerileri size öğretecektir.

Microsoft Azure

Microsoft Azure hem açık çevre ortamlarından hem de İnternet’ten tüketilebilen çok çeşitli İnternet hizmetini sağlamakta” olan bir bulut platformu hizmetidir. Microsoft Online Services hizmetinin lansmanından sonra gelen bulut bilgi işlemi içine alınan Microsoft’un ilk adımıdır.

azure web site yayınlanabilir,server test edilebilir internet bulut uygulama yayınlama yapılabilir.

 

IBM Cloud

Ibm şirketi teknoloji devi internet alyapı sistemleri ve data sistemlerinde üne sahiptir; Ibm Bulut ürünleri, kârı en üst düzeye çıkarabilir ve iş yüklerini sorunsuz hale getirebilir. Ancak IBM Cloud herhangi bir bulut değildir. IBM Cloud sunucu kataloğu, çeşitli uygulama gereksinimlerini karşıyalabilecek, farklı bütçelere uygun güçlü seçenekler içerir. Böylece işinizi ihtiyacınız olan ölçeğe hızlı, güvenli ve güvenilir bir şekilde büyütebilirsiniz.

Azure Spatial Anchors

Azure Spatial Anchors, geliştiricilere mekansal olarak farkında olan karma gerçeklik uygulamaları oluşturma konusunda gerekli yetenekleri kazandırır. Bu uygulamalar Microsoft HoloLens’i, ARKit’i destekleyen iOS tabanlı cihazları ve ARCore’u destekleyen Android tabanlı cihazları destekleyebilir. Azure Spatial…

Azure Files, bulutta, endüstri standardı Sunucu Mesaj Bloğu (SMB) protokolü ile erişilebilen tamamen yönetilen dosya paylaşımları sunar. Azure dosya paylaşımları eş zamanlı olarak bulut, şirket içi Windows, Linux ve macOS dağıtımları ile bağlanabilir.

Apache Spark

Apache Spark açık kaynaklı, dağıtılmış, genel amaçlı bir küme hesaplama çerçevesidir. Spark tüm kümeleri programlamak için örtük veri paralelliği ve hata toleransı ile bir arayüz sağlar.

  • Web site yayınlama
  • Veri depolama
  •  Kümeleme
  • Sanal ağ kurulur
  • Uygulama bulut üzerinden erişim ve test yapılabilir

 

Muammer Altunkan
Kto Karatay üniversitesi Tarih 3/4 Cyber security search python Wordpress Design

Wi-Fi Jammer Nedir? Nasıl Kullanılır? ( Kali-Linux )

Previous article

USB ile Veri Kurtarma Yöntemi

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Ağ Network