0

Elementary OS 5.1 kod adı “Hera”, Elementary OS 5.0’ın en son küçük sürümüdür, birçok iyileştirme ve yeni özelliklerin yanı sıra güncellenmiş bileşenler ve yeni yeni sanat eserleri ekleyen büyük bir güncelleme getiriyor.

Bu sürümde, ubuntu 18.04 LTS tabanlı Temel İşletim Sistemi 5.1 temel paketleri ve güçlendirilmiş Linux çekirdek 5.0’ı içerir. Kullanıcıların AppCenter’da bulunmayan ancak günlük görevleri için gerekli olan üçüncü taraf uygulamaları yüklemelerini kolaylaştırmak ve güvenli hale getirmek için kullanıma hazır Flatpak desteği uygulandı.

Ayrıca, Flatpak uygulamalarını tek bir tıklamayla yüklemenizi sağlayan yeni, şirket içinde oluşturulmuş bir grafik yardımcı programı olan Sideload ile birlikte gelir. Buna ek olarak, temel OS 5.1, AppCenter’a Flatpak desteği ekler, böylece kullanıcılar Flatpak uygulamalarını resmi depolardan düzenli uygulamalarla birlikte yönetebilir.

Kullanıcıların temel OS 5.1 “Hera” ‘da farkedeceği ilk şeylerden biri, geliştirme ekibi giriş ve kilit ekranlarını daha keskin görünmeleri, HiDPI ekranlarda daha iyi çalışması, Caps or Num bildirimi Etkinleştirmeyi kilitleyin, “Misafir Olarak Oturum Aç” ı daha belirgin hale getirin ve daha sezgisel bir kullanıcı değiştirici sağlayın.

Bunun da ötesinde, yeni gelenlerin yepyeni temel OS 5.1 makinelerini kurmalarını kolaylaştıran yeni bir Onboarding uygulaması da var. Bu, gizlilik ayarlarını yönetmenize, Gece Işığını etkinleştirmenize, sistemi geçici veya silinmiş dosyaları otomatik olarak temizleyecek şekilde ayarlamanıza veya en sevdiğiniz uygulamaların tümünü yüklemenize olanak tanır.

İlköğretim OS 5.1 Hera sürümünü indirin

Temel OS 5.1 Hera sürüm notları

Endeavor OS 2019.09.15: Arch Linux ve Xfce Desktop 4.14 Kullanmaya Dayalı

Previous article

GhostBSD 19.09 – FreeBSD 12.0-STABLE ve MATE Desktop 1.22 Kullanılması

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Anasayfa