0

Enso OS 0.3.1 , Enso OS’nin en son sürümüdür , Ubuntu 18.04 LTS tabanlı bu sürüm , Temel Masaüstü’de ​​kullanılmak üzere tasarlanmış Mutter tabanlı bir pencere / birleştirme yöneticisi olan Gala ile birlikte varsayılan masaüstü ortamı olarak Xfce 4.12’yi içerir .

En dikkate değer değişiklikler, İlköğretim projesinin AppCenter’ının bir çatal olan uygulama yönetimi içinde. Enso OS’de “AppHive” olarak adlandırılan bu dosyada yerel Snap desteği bulunur. Kategori seçici (sol taraftaki liste görünümü) hoş renkler görüntüler ve eklenmiş bir Oyunlar kategorisi vardır.

Karşılama uygulaması şimdi yüklendiğinde şifre giriş metin kutusuna otomatik olarak odaklanacak, varsayılan avatar daha genel olacak şekilde güncellendi ve konuk kullanıcı ve ek kullanıcıların seçimi, ekranın daha az meşgul görünmesini sağlamak için varsayılan olarak devre dışı bırakıldı ve saat kendini daha küçük ekran boyutlarında daha iyi konumlandırır.

Basit rıhtım uygulamasında bazı küçük değişiklikler yapılmış ve geliştirilmiş performans ve HiDPI desteği gibi uygulanan değişikliklerin bazılarını getirmek için ana şubeyle birleşmiştir.

Kullanıcıların gerektiğinde bu öğeyi tekrar eklemelerine izin vermek için Çoklu Görev Görünümü için yeni bir dock öğesi de eklendi

PureOS 8.0 – GNOME 3.30 Kullanımı ve Debian 10 Buster

Previous article

Linux Mint 19.2 Cinnamon Sürümü – Cinnamon 4.2 ile Gönderilir ve Ubuntu 18.04 LTS Paket Tabanını Kullanır

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Anasayfa