0

ABD Federal Ticaret Komisyonubildirildi kabul etti en son probu sona içine Facebook’ta bir $ 5 milyar ödeme ile ‘gizlilik sorunlarına.

The Wall Street Journal’a göre , FTC komisyon üyelerinin 3-2 partide oy kullanmaları Cumhuriyetçi çoğunluk tarafından yapıldı ve sonuçlandırılması için Adalet Bakanlığı’nın iç bölümüne taşınacak.

5 milyar dolarlık bir ödeme önemli bir meblağ gibi görünüyor, ancak Facebook, anlaşmanın maliyetini karşılamak için zaten 3 milyar dolar ayırmıştı ve şirket bu rakamı çeyreğin altında bir gelirle karşıladı (şirketin son mali çeyreğin geliri) kabaca 15 milyar dolardı). Gerçekten de, Facebooknisan ayında yaptığı açıklamada, hükümetin soruşturmasını sona erdirmek için 5 milyar dolara kadar ödeme yapması bekleniyor.

Anlaşma, aynı zamanda, Facebook’un Facebook’un kullanıcı gizliliğine nasıl davrandığına dair kısıtlamaları da içerecek.

FTC’ye ulaştık ve Facebook için yorum yapmak ve geri duyduğumuzda bu hikayeyi güncelleyecektir.

Nihayetinde, anlaşmayı düzenleyen partizan bölünmesi, sosyal medya devinin daha fazla gözetimi için Demokratik endişeleri geçersiz kılan komisyonun Cumhuriyetçi üyeleri ile birlikte ayrıldı.

Milletvekilleri , 2016’da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimine kadar , milyonlarca Facebook kullanıcısının özel verilerini yanlış kullanmasının açığa çıkarılmasından bu yana,Facebook’un daha fazla düzenleyici gözetimi ve hatta şirketi parçalamak için yasal bir zorlama çağrısında bulundu. Cambridge Analytica tarafından uygunsuz şekilde toplandı.

Özellikle, FTC, veri ihlalinin Facebook’un kullanıcı verilerinin daha iyi gizliliğini korumayı taahhüt ettiğini gören bir 2012 onay kararını ihlal edip etmediğini inceliyordu.

Facebook’un sıkıntıları Cambridge Analytica ile bitmedi. Şirket, o zamandan beri , müşterilerinin bilgilerinin kullanımı ve kötüye kullanılması ile ilgili bir dizi iflasın sona ermesiyle karşı karşıya kaldı ve büyük teknoloji şirketlerinin yalnızca daha yüksek sesle büyüttüğü ayrılma çağrısı olarak geliyor.

Anlaşma ayrıca, şirketin potansiyel olarak rekabet karşıtı ticari uygulamalarıyla ilgili soruşturmalarla karşı karşıya kaldığı ve elektronik olarak lanse edilen yeni bir şifreleme parası – Terazi – başlatmasıyla ilgili soruşturmalarıyla karşı karşıya kaldığı için daha sıkı bir gözetimden kurtulmanın bir yolu olabilir. Facebook kullanıcıları için para birimi büyük ölçüde devlet para politikasından ayrılmıştır.

FTC için milletvekilleri tarafından önerilen olası yaptırımlar, şirketin yönetim kuruluna gizlilik gözetimi olasılığını ve potansiyel olarak izleme verilerinin silinmesini; belirli bilgi toplamanın kısıtlanması; reklam hedeflemesini sınırlandırma; ve farklı Facebook işletme birimleri arasında kullanıcı verilerinin akışını kısıtlamak.

Archinaut, NASA’da 73 milyon $’lık fon sağlayarak 3D baskı yapan dev uzay aracı parçalarına yörüngede

Previous article

Twitter cevapları gizlemenize izin verecek

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Genel