0

Facebook uygulamanızda bu anksiyete hasta-sürekli Gruplar görünen, İzle kırmızı noktalar neden, ya da diğer sekmeleri? Peki sosyal ağ ilginiz için onun bitmeyen savaşta biraz hafifletilmesi olabilir. Facebook şimdi ekranı üzerindeki kırmızı uygulama içi bildirim noktalarını kapatmak için bir geçiş test ediyor. Şimdiye kadar, bildirim rozetinin çıldırtıcı alevini söndürmek için Facebook’un her bir özelliğini manuel olarak açmanız gerekiyordu. Bu, Facebook’un daha sakin hissetmesini sağlayabilir ve uygulamayı gerçekten açtığınız her şeye odaklanmanızı sağlayabilir.

“Bu, esenlik ekibiyle yaptığımız çalışmalarla ilgilidir. İnsanların zamanlarını uygulamada nasıl harcadıklarını ve zamanın iyi geçirildiğinden emin olduklarını düşünüyoruz ” bir Facebook sözcüsü bana söyledi” Birçok kişi, dokunmak için yalvaran kırmızı noktalar varsa yerleşmiş hissedemez-psikolojik bir tuhaflık Facebook yararlanır. Şirket, büyümenin hack edilmesinin, angajman için olan isteklerinin, ilk etapta uygulamasını açmamızı engellemesi durumunda geri tepebileceğini fark ediyor gibi görünüyor.

Facebook bildirim noktaları ayarı, ilk olarak bu yaz başlarında Android uygulamasının kodunda gizlenmiş ters mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından prototip formunda tespit edildi. Bugün, sosyal medya Danışmanı Matt Navarra, bu özelliğin kamuya açık bir şekilde test edildiğini fark etti. Facebook şimdi Techcrunch’a, bunun son zamanlarda kullanıcıların bir alt kümesi için iOS ve Android’de başlayan yeni bir küresel test olduğunu doğruladı. Sözcü,” Facebook uygulamasında aldıkları bildirimler üzerinde insanlara daha fazla kontrol sağlamak için yeni yollar test ediyoruz ” dedi.

Facebook, bildirimleri kişiselleştirmek için ek yollar sunmaya devam etmeyi planlıyor, böylece neyin önemli olduğunu kaçırmayın, ancak gürültüde boğulmayın. Sözcü,” insanlar, mücevherde [telefonunuzun ana ekranındaki Facebook uygulama simgesindeki kırmızı sayaç] bildirimler alıyorlarsa, rozette [sekmelerdeki uygulama içi noktalar] hakkında bir bildirim görmek istemiyorlar ” dedi. Bir erteleme seçeneği olarak kabul edildi, ancak en az karışıklık olan bir açma/kapama anahtarı ile gitti. Bildirim noktaları özelliği, aniden Facebook kullanımını azaltmayı kanıtlamadığı sürece herkese yayılacaktır.

Facebook Bildirim Noktaları Nasıl Kapatılır

Bu özellik testine erişiminiz varsa, üç çizgili daha/Menü dokunun altında Facebook uygulamasında seçeneği bulacaksınız- > Ayarlar ve gizlilik – > Ayarlar – > bildirimler – > bildirim noktalar. Orada, “profil”, “gruplar”, “Menü” “izle videolar” için seçenekleri ile “size bildirimler noktalar gösterecektir kısayolları seçin”olabilir.

Noktaları devre dışı bırakamayacağınız bir sekme/kısayol, uygulamanın sizi profiliniz ve içeriğinizin etrafındaki etkinliğe uyarmasının ana yolu olduğu için aslında mantıklı olan Bildirimlerdir. Ancak, yeni gruplar gönderileri hakkında önceden bir uyarı aldığınızdan veya orada bir fotoğrafta etiketlendiğinizden, diğer sekmelerdeki bildirim noktaları sadece gereksiz ve dikkat dağıtıcı.

Bildirimler sekmesindeki hangi etkinliklerin uyarıları tetiklediğini kontrol etmek istiyorsanız, daha fazla / Menü sekmesine gidebilirsiniz – > Ayarlar ve gizlilik – > Ayarlar – > bildirimler – > bildirim ayarları – > Mobil. Orada, son bildirimlerinizin bir listesini görebilir ve bir grup gönderisinde sizinkinden sonra fundraisers, yaklaşan etkinlikler hakkında hatırlatıcılar veya yorumlar başlatan arkadaşlar hakkında duymaktan sıkıldıysanız, bunun gibi olanları kapatabilirsiniz. Bildirim ayarları sayfası ayrıca, Facebook bildirimleri için sesi kapatmanıza, belirli gruplardan veya diğer uygulamalardan balta atmanıza, bu gün uyarılarının sıklığını azaltmanıza ve e-posta veya kısa mesaja hangi bildirimlerin çarpıldığını seçmenize olanak tanır.

Şaşırtıcı bir şekilde, bildirimler sekmesinin ayarlar dişli simgesinden erişilebilen tamamen ayrı bir menü de var. Orada push bildirimlerini geçici veya kalıcı olarak kapatabilir ve her türü nereden aldığınızı seçebilirsiniz. Açıkçası, bu iki farklı alan arasında bir bağlantı olmalıdır. Facebook için harika bir sonraki adım, kullanıcının sürekli olarak rahatsız edilmek ya da tamamen karanlıkta olmak yerine toplu bildirimlere izin verecekti, kullanıcıların günde bir kez ya da 10 uyarılarına ulaştıklarında ara sıra bildirimlerin sindirilmesini tercih etmesine izin verebilir.

Bir yıl önce Facebook iyi yeterli dakika sonra durdurmak için bir hatırlatma ayarlamak için bir seçenek ile uygulamaları kullanmak günde ne kadar göstermek için kendi app ve Instagram bir zaman harcanan pano başlattı nasıl trumpeted. Ama menü içinde gömülü – > Ayarlar ve gizlilik – > Facebook’ta zaman, biz daha önce scooped ediyorum dişsiz özelliği çok iyi yapmıyor. Facebook cihazlarımızın ilkeli bir vatandaşı olmak istiyorsa, dikkat çekmek için ne zaman nagged olmak istemediğimizi söylemek çok zor olmamalı.

Daily Crunch: yeni Apple işletim sistemlerini önizliyoruz

Previous article

Facebook’un aranabilir siyasi reklamlar arşivi artık küresel

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın