0

Terazi, Trump’ın suçladığı gibi bir banka olmadığını iddia ediyor

 

Facebook, TechCrunch’a , Başkan Trump’ın “yasadışı davranışları” nasıl kolaylaştıracağı konusundaki iddiaların ortasında kripto para biriminin nasıl kalacağı konusunda yeni bilgiler sağladı . Facebook ve Libra Birliği yöneticileri bana Terazi’nin satış vergisi ve sermaye kazancı vergisi almasını beklediklerini söylediler. Facebook’un aynı zamanda akraba karşıtı kontrollerin yapılmasını sağlamak için, insanlar geleneksel para birimi için Terazi’yi nakit olarak aldıklarında ya da aldıklarında ve Terazi satın almak veya satmak için bir QR kodu kullanmanıza izin vermek için yerel marketler ve para borsaları ile görüşmelerde bulunduğunu doğruladılar. şahsen.

Bir Facebook sözcüsü, şirketin Trump’ın tweet’lerine doğrudan cevap vermeyeceğini, ancak Terazi derneği tüketicilerle etkileşime girmeyeceğini veya bir banka olarak işlemeyeceğini ve Terazi’nin mevcut finansal sistemin bir tamamlayıcısı olduğunu belirtti.

Trump , “ Düzensiz Kripto Varlıklarının, uyuşturucu ticareti ve diğer yasa dışı faaliyetler de dahil olmak üzere yasadışı davranışları kolaylaştırabileceğini tweetledi Benzer şekilde, Facebook Libra’nın ‘sanal para birimi’ çok az duracak veya güvenilir olacaktır. Facebook ve diğer şirketler banka olmak istiyorlarsa, yeni bir Bankacılık Şartı aramalılar ve hem Ulusal hem de Uluslararası diğer Bankalar gibi tüm Bankacılık Düzenlemelerine tabi tutulmalılar. ”

Terazi Derneği’nin , bu hafta geniş kapsamlı bir dizi röportajındaFacebook başkanı Blockchain için baş ekonomist olan Dante Disparte, Christian Catalini ve Facebook’un blockchain proje iştiraki Calibra’nın ürün yardımcısı Kevin Weil, Libra’nın düzenlemesi hakkında soruları yanıtladı. İşte öğrendiklerimiz (cevapları netlik için kesildi, ancak düzeltilmedi):

ABD’deki düzenleyiciler tarafından yasaklanmış olsa bile, Facebook’un Calibra Cüzdanı başka bir yerde mi açılıyor?

Calibra en Kevin Weil: Her şeyin bir telefon olduğu ve yönetim kurulundaki düşük işlem ücretlerinin insanlar için iyi olduğu durumlarda daha geniş erişime sahip bir finansal ekosistem yaratmanın inancındayız. Ve bunu dünyadaki mümkün olduğunca çok insana ulaştırmak istiyoruz. Ancak gözaltı cüzdanı olarak düzenlenir ve uyumlu oluruz ve yalnızca izin verildiği pazarlarda çalışırız.

Bunun mümkün olduğunca çok pazar olmasını istiyoruz. Bu yüzden aslında bir ürünün piyasaya sürülmesinin önceden iyi bir şekilde duyurulduğunu açıkladık – çünkü regülatörlerle çalışıyoruz. Düzenleyicilere katılmaya devam ediyoruz ve insanların güvende olmalarını sağlamak için harcadıkları çabayı ve aynı zamanda düşük işlemli finansal hizmetlere daha geniş erişim olduğunda ülkelerindeki insanlara tahakkuk eden değerleri anlamalarına yardımcı olmalarına yardımcı olabiliriz yönetim kurulu genelinde ücretler.

 

Windows Disk Bölümlendirme ve Biçimlendirme

Previous article

Archinaut, NASA’da 73 milyon $’lık fon sağlayarak 3D baskı yapan dev uzay aracı parçalarına yörüngede

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Genel