0

İpucu: Kısa videoların tamamının izlenme oranı daha yüksektir. Daha fazla insan 15 saniye ve daha kısa videoları sonuna kadar izlemektedir.

Reklam oluşturma akışında reklam verme amacınız olarak Video Görüntülemeleri‘ni seçerseniz, birden fazla teklif türü arasında seçim yapma imkanınız olacaktır. Aşağıdaki bilgilere göz atarak farklı teklif türleri hakkında daha fazla bilgi alın ve hangi teklif türünün size daha faydalı olabileceğini belirleyin.

Tavsiye edilen teklif türü

Video Görüntülemeleri – Gösterim (CPM)

Video Görüntülemeleri – Gösterim (CPM) varsayılan teklif türüdür ve marka etkisini artırmak için tavsiye edilen satın alma yöntemidir.

Video Görüntülemeleri optimizasyonunu Gösterim (CPM) ücretlendirme seçeneğiyle birlikte seçtiğinizde, gösterim başına ücret ödemeyi seçmiş olursunuz. Bu teklif türünü seçtiğinizde reklamınız, videonuzun en az 15 saniyesini veya 15 saniyeden kısaysa neredeyse tamamını izleme olasılığı yüksek olan insanlara erişecek şekilde optimize edilir. Her bir video gösterimi için video görüntülemelerini ayrı ayrı hesaplar ve videonun yeniden oynatılmasıyla geçen süreyi hariç tutarız.

15 saniyelik görüntülemenin size ifade ettiği değer doğrultusunda özel bir teklif ayarlamak isterseniz, bunu reklam seti düzeyinde, Bütçe ve Plan > Teklif Tutarı kısmında yapabilirsiniz. Manuel bir teklif belirlerseniz, belirlediğiniz tekliften fazla harcama yapmanın yaygın olmamakla birlikte mümkün olduğunu unutmayın. Teklifinizden daha az da harcama yapabilirsiniz. Gösterim başına ücret ödemeyi seçerseniz sizden her zaman gösterimler için ücret alınır.

İsteğe bağlı teklif türü

Video Görüntülemeleri – Thruplay Görüntülemesi

Varlık 15 saniyeden kısaysa, Video Görüntülemeleri‘ni Thruplay ücretlendirme seçeneğiyle birlikte seçtiğinizde, 15 saniye uzunluğundaki veya daha kısa.

Bu seçeneği kullanmak için:

  1. Reklam Yöneticisi’ne gidin ve reklam verme amacı video görüntülemeleri olan bir kampanya oluşturun
  2. Reklam seti düzeyinde, Bütçe ve Plan > Sizden Ne Zaman Ücret Alınacak seçeneğinin altında Diğer Seçenekler‘e tıklayın
  3. Thruplay‘i seçin

Bu teklif türünü seçtiğinizde reklamınız, videonuzun toplam 15 saniye boyunca veya 15 saniyeden kısaysa tamamını izleme olasılığı yüksek olan insanlara erişecek şekilde optimize edilir. Ayrıca isterseniz, özel teklif tutarı belirleyebilirsiniz. Bu durumda Thruplay görüntülemesi başına ödeyeceğiniz ücret, teklifinizi aşmayacaktır.

Bu teklif türünü sadece Thruplay görüntüleme ücretinizin teklifinizi geçmeyeceğinden emin olmak istediğinizde kullanmanız gerekir.

Instagram’da Reklam Verme Hakkında

Previous article

Instagram Reklam Alanı Hakkında

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Anasayfa