0

Video Reklamları Hakkında

Video reklamları; ürün, hizmet veya markanızı bir video kullanarak sergilemenize olanak tanır. Reklam Yöneticisi’nde video reklamları oluşturabilir veya bir Facebook Sayfasından video içeren bir gönderiyi öne çıkarabilirsiniz. Video reklamları Facebook, Instagram, Audience Network ve Messenger’da görünür.

Video reklamlarını kullanarak yapabilecekleriniz:

  • Facebook’ta ve Facebook dışındaki farklı yerlerde ürün, hizmet veya markanızı sergileyin. Video reklamlarını Facebook Akışı, Instagram Stories veya Messenger Gelen Kutusu gibi yerlerde yayınlayabilirsiniz. Video reklamları, reklam alanına bağlı olarak farklı en boy oranlarını destekler. Ayrıca Reklam Yöneticisi’nde varlık özelleştirmesini kullanarak farklı kreatifler sergileyebilirsiniz.
  • İnsanların dikkatini hızla çekin. Hedef kitlenizi cezbetmek veya bir marka ya da işletme hikayesi anlatmak için 15 saniyelik veya daha kısa videolar oluşturun.
  • Tek bir mesaj iletin. Reklamınızı gören insanları bir ürünü satın almak veya bir internet sitesini ziyaret etmek gibi bir eylemde bulunmaya teşvik eden sade ve net bir mesaj verin.

Örneğin, lansmanını yapacağınız bir ürün hakkında daha fazla bilgi almaları için insanları internet sitenize çekebilirsiniz. Reklamda ürünü hareketli olarak sergileyebilir ve ürünü kullanan kişilerin görüşlerine yer verebilirsiniz.

Facebook Video Reklamı Oluşturma

Previous article

Facebook Slayt Gösterisi Reklamları Hakkında

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın