0

Bildiğiniz gibi bir süredir yeni konsept araçlar duyuruluyor. Gerek otomobiller, gerek motosikletler gerekse toplu taşıma araçları sürekli bir yenilik içerisinde. Peki insanlığa nasıl araçlar hizmet edecek sizler için araştırdım.

Sürücüsüz, Elektrikli Otomobiller

Öncelikle Gelecekte Fosil yakıtlar tükenecek bunu göz önüne alarak bazı araştırmalar ile yeni nesil otomobiller Elektrikli şuan bile hızla sayıları artıyor avantajlarına gelirsek yakıt maliyeti az, çevre dostu dezavantajları fiyatları yüksek araçların ve şarj istasyonları sınırlı belirli bir menzile sahip ama elektrikli araçlar geleceğin Ulaşım aracın olduğu gerçeğini değiştirmez.

Daha Hızlı Uçaklar

Gerçek şu ki her geçen gün yolcu sayası artan bir hava yolu gerçeği var hatta gelecekte bizi kişisel uçan arabalar yada daha hızlı uçaklar bekliyor bir Türk insanı ABD gitmeye kalsa 13 saat  gibi çok uzun zaman alan uçuşlar geleceğin uçakları ile daha az zaman alarak yapılabilecek.

 Deniz yolu

Deniz Yolu hiç kuşkusuz Ticaret için en sık kullanılan yollardan’dır ama gelecekte gemiler hız ve denge temelli teknolojiye sahip kendi enerjisini üreten hatta su arıtma tesisi barındıracak bir teknolojiye sahip olacak şuan bile araştırmalar başlamış ilk üretim hızlı ve dengeli sallanmayan güneşten elektrik üreten gemiler piyasaya çıkmış durumda.

Demir yolu

Acı ama gerçek günümüzde demir yolları az da olsa önemli olurken gelecekte artık demir yolu yerine

Hyperloop (Hyperloop ya da Türkçe uyarlamasıyla hız yuvarı, kısaca hız yuvar, Elon Musk tarafından tapray teknolojisi ile geliştirilmekte olan üst düzey bir hızlı ulaşım aracıdır. Araç, üst düzey ray ötesi sistem olarak tanımlanmaktadır.)avantajı hız gelecekte hız insanlık için yararı çok büyük olacak. 600km’ye varan mesafeleri 1 saate indirecek. Özel bir tüp geçidi içinde hareket edecek olan bu tren, planlara göre gelecekte 1200km/saat hızlara çıkabilecek.

Mars’a Yolculuk

Son zamanlarda Ülkeler arası Uzay araştırmaları ciddi bir önem verilmekte hatta SpaceX firması Uzay Turizmi başlamıştır Nasa ve Çin uzay ajansı arasında çekişmeli bir yarış var çok yakında Mars’a gidip Tatil bile  yapma imkanı sahip bile olabilirsiniz tabi ki zenginseniz.

Muammer Altunkan
Kto Karatay üniversitesi Tarih 3/4 Cyber security search python Wordpress Design

Grafen Teknolojisi

Previous article

Gelecekte ki Dünya

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Anasayfa