Güncel Teknoloji

Google Haritalar şimdi 24 şehirde bisiklet paylaşma konumlarını gösteriyor

0

Bisiklet paylaşımı bir şehri gezmek için uygun bir yöntemdir, ancak aynı anda çalışan pek çok program aynı zamanda mevcut bisikletlere sahip en yakın istasyonun nerede olduğunu bilmek zordur. Şimdi, Google size söyleyebilir .

Seçilen şehirlerde, Google Haritalar şimdi bisiklet paylaşım istasyonlarını gösterecek ve her birinde kaç tane bisiklet bulunduğunu gösterecektir. Ya da bisiklet kullanıyorsanız ve geri vermeniz gerekiyorsa, yakındaki bir istasyonda boş bir yer olup olmadığını görebilirsiniz.

Sistem, transit veri şirketi Ito World’den küresel bir bisiklet paylaşım bilgisi beslemesini kullanıyor . Bu özellik geçen yıl New York’ta test edildi ve şu anda 16 ülkede 24 şehre yayılıyor.

Bu, seyahatinizi daha verimli hale getirmek için Google Haritalar’ın otobüs ve trenlere ilişkin gerçek zamanlı seyahat bilgilerine katkıda bulunuyor . Bisiklet paylaşım bilgisine benzer şekilde , EV şarj istasyonlarının mevcudiyeti hakkında da gerçek zamanlı bilgiler vardır .

Şu an için, bisiklet paylaşımı bilgileri şu şehirler için kullanılabilir: Barselona, ​​Berlin, Brüksel, Budapeşte, Şikago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londra, Los Angeles, Lyon, Madrid, Mexico City, Montreal, New Taipei City, New York, Rio de Janeiro, San Francisco Körfez Bölgesi, São Paulo, Toronto, Viyana, Varşova ve Zürih. Google yakında daha fazla şehir ekleneceğini söylüyor.

Bu özelliği kullanmak için Google Haritalar’da bisiklet paylaşım sistemi arayın; yakındaki istasyonların yerlerini gösterecektir.

Apple’ın özel podcast’ler için ödeme yapmayı planladığı bildiriliyor

Previous article

Sabırla Beklenen YouTube Music, Türkiye’de Kullanıma Açıldı

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

aridoshika.com'a e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 17 aboneye katılın

Beni Twitter’da takip et