0

Google Fuchsia OS gelişmeleri

Yakın zamana kadar Google’ın Fuchsia’ya işletim sistemi hakkında çok az şey biliyorduk. İlk kez 2016 yılında, resmi bir duyuru yapılmadan GitHub’a çıkan teoriler, ne olabileceği konusunda hızlı bir şekilde ortaya çıktı.

Bazıları Android’in yerine, diğerleri de Chrome OS’nin yerine geçti. Gerçek şu ki, hiç kimse tam olarak ne olduğunu bilmiyordu.

Kodun okunması, çoklu platformlarda çalıştırılması amaçlanan bir işletim sistemine işaret etti ve aslında Android ve Chrome’un kıdemli başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer, bunun Google I / O 2019‘da olduğunu doğruladı.

The Verge ile yapılan bir röportajda Lockheimer, işletim sisteminin tamamen deneysel olmasına rağmen, bunun

“işletim sistemleri açısından son teknolojiyi zorlamak” ile ilgili olduğunu söyledi.

Sonunda Google’ın proje hakkında yorumunu resmi bir kapasitede görmeyi rahatlatırken , Lockheimer’ın röportajı gerçekten çok fazla şey ortaya koymadı.

 

Önümüzdeki gelecek için Fuşya (Fuchsia) haberlerini alacağımız yer gibi görünen fuchsia.dev adlı yeni bir site yayıldı. Çok barbar, site Fuşya GitHub sayfasında daha önce mevcut olandan çok az şey içeriyor. Açılış sayfası siteyi “Açık kaynaklı işletim sistemi için geliştirme belgeleri” olarak sundu.

Google’ın ifadelerinin seçimi ilginçtir. Açık kaynak kodlu işletim sistemi olarak Fuchsia’ya atıfta bulunmak, gelecekte Android ve Chrome OS‘un yerini alabileceği anlamına gelse de, belki de satırları biraz fazla okuyorum.

“Kaynak Belgeler” sayfası, GitHub’da daha önce görülen, ancak bazı ek özelliklere sahip belgeleri içerir.

Daha önce, birkaç stüdyo kullanarak Fuchsia’yı Android Studio Emulator çalıştırmaya mahkumduk ve hatta işletim sistemi herhangi bir önemli işlevselliğe sahip değildi.

Şimdi, Google, Fuchsia kurmak ve çalıştırmak için resmi talimatlar veriyor. Ayrıca, sitede bulunan bir hata raporu özelliği de bulunmaktadır.

Yazma sırasında, yalnızca seçili donanım resmi olarak Fuchsia tarafından desteklenir. Acer Switch Alpha 12, Intel NUC ve tabii ki Google Pixelbook’un kuşaklarını seçiyor. Fuchsia hala erişilemez ve nüanslı olsa da, kurulan bu site Google’ın Fuchsia’ya daha fazla önem vermeye başladığını gösterebilir.

 

“Ulaşabildiğiniz her yerde sınırları kaldırın”

Teknoloji ile esen kalın 🙂

 

Kaynakça: https://www.xda-developers.com/google-opens-website-fuchsia-os-development/

 

Muammer Altunkan
Kto Karatay üniversitesi Tarih 3/4 Cyber security search python Wordpress Design

Synergy, Samsung’un One UI’sını Substratum temalarını kullanmanızı sağlar

Previous article

Her Şey 1 ve 0 Olabilir mi?

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın