0

Google’ın SOS uyarıları, insanları kriz zamanlarında bilgilendirmek için kullanışlı bir araçtır ve şimdi daha da ayrıntılı olarak gelecekler.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Google, doğal afetler hakkında daha fazla görsel bilgi sunmaya ve yeni bir navigasyon uyarı sistemi sunmaya başlayacaktır.

Kasırgalar için Google Haritalar, kasırganın öngörülen yörüngesini gösterecek olan ve belirli alanlara çarpması beklenen saatlerle ilgili bilgileri gösteren bir tahmin konisi görüntüler.

Kasırganın yakınındaysanız, bir kriz bildirimi kartı, size bilgi veren günlerde sizi bu konuda uyaracaktır.

Bir deprem sonrasında, bir titremenin merkez üssü ve büyüklüğü gösterilirken, renk kodlaması çevredeki alanlarda titremenin yoğunluğunu ayrıntılandıracaktır.

Google ayrıca, Ganj ve Brahmaputra bölgelerine ulaşmadan önce ilk olarak Hindistan’daki Patna kenti Patna’da test edilecek olan taşkın tahminini başlatıyor. Kullanıcılara, taşkınlığın neresi olduğu ve beklenilen ciddiyeti nerede göstereceğini söyleyecektir.

Tüm bunları görmek için bu yerlerin yakınında olmanıza gerek yok. Doğal afetin etkileneceği veya etkilendiği alanın adını aramak için Google’ı kullanmak size bu görsel bilgileri verecektir.

Bir başka temiz özellik de, Google Haritalar’daki gezinme sırasındaki kriz uyarılarıdır; bu, insanları doğal bir felaketin seyahatlerini etkileyebileceği konusunda uyaracaktır ve bu durum onları bozulmadan uzaklaştıracaktır.

Google Haritalar’ın yeni navigasyon uyarı sistemi.

Daha önce olduğu gibi, bu kriz bilgilerini arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilir, konumunuzu paylaşabilir ve ayrıca yol kapanmalarını görebilir ve raporlayabilirsiniz. Güzel.

csaridoshika
aridoshika.com genel yayın botu

  Snowden: Hükümetler Günümüzde Gücü Artırmaya Çalışıyor, İnsan Haklarına Daha Az Dikkat Ediyor

  Previous article

  Google, kimlik avı saldırılarını engellemek için uygulama içi oturum açma işlemlerini yasakladı

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.