fbpx

ARİDOSHİKA

Ulaşabildiğin her yerde

Hackerların Kullandığı Mail Servisleri

2 min read

Günümüzde birçok mail servisi bulunmakta fakat bunlar ne kadar güvenli hiç düşündünüz mü? Bugün sizler için harika bir liste hazırladık. Hackerlar, yazılımcılar, büyük şirketler, iş adamları gibi birçok kesim tarafından kullanılan üst güvenlikli mail servisleri güvenliği ön plana alarak çalışan sistemlerdir.

 

1-) Protonmail (Kesinlikle Önerilir!)

MR.ROBOT’un bile kullandığı Protonmail 2014’te uçtan uca şifreleme sunan dünyanın ilk e-posta hizmetiydi ve günümüzde de en yaygın kullanıma sahip güvenli e-posta hizmetidir.

Protonmail’in şifrelemesi, gelen kutunuzdaki postaları hiç kimsenin okuyamayacağı anlamına gelmektedir. Eğer Gmail’in tüm iletişim bilgilerinize girmesi sizi kuşkulandırıyorsa Protonmail’in yaklaşımı daha güvenli bir veri gizliliği hizmeti sağlamaktadır.

Veri ihlali saldırılarına karşı Sıfır-Erişim Şifreleme  yaklaşımı ile daha güvenli bir katman oluşturulmaktadır. Protonmail yalnızca şifrelenmiş iletileri tuttuğundan, saldırgan da bunları çözme yeteneğine sahip olamayacak.

Web sitelerinden detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz

Site: LİNK

 

2-) Mail2Tor

Çoğunlukla Deeweb içerisinde kullanılan bu mail servisine sadece Tor ağından erişebiliyorsunuz.

Site:  LİNK

Tor için site: LİNK

 

3-) CounterMail

Sunucuları İsviçre’de bulunan ve şifreli e-postlarını harddisk yerine CD-ROM’larda saklayan ilginç ve başarılı bir mail servis sağlayıcısıdır. IP adresinizi kayıt etmeyen bu sağlayıcının güvenlik için birçok ayarı mevcuttur.

Site: LİNK

 

4-) HushMail

1999’dan beri hizmet veren bu sağlayıcımız maillerimizi son teknoloji şifreleme yöntemleri ile saklamaktadır. Hatta mesajlarınızı kendilerinin bile okuyamayacaklarını iddia ediyorlar.

Site: LİNK