ARİDOSHİKA

Ulaşabildiğin her yerde

Aridoshika 12 şubat 2016 tarihinde İkaruxt Web Tasarım ve Danışmanlık Hizmetleri tarafından başlatılmış Bilişim alanında, Siber güvenlik, Donanım, Yazılım, Network, Web tasarım vb. konularda metin içerikli paylaşımlar yaparak; Üniversite kulüpleri, Bilişim organizasyonları ve Şahsi toplulukların desteğini almıştır.

Ömür Boyu Eğitim felsefesi ile çıktığı yolda geçen 3 yılın ardından makalelerinden yararlanan ve eğitim alan 200.000 üzeri kullanıcısına tüm hızı ile eğitim kaynakları sunmayı sürdürmekte ve geliştirmektedir. Aridoshika ekibi kuruluşundan günümüze kadar önüne çıkan tüm engellerini aşarak durmadan gelişerek ilerlemektedir.

Aridoshika ücretsiz makale yayınlama konusunun ciddiyetini ve sorumluluğunu alarak gelişimlerini sürdürmekte tüm okurlarını ve yazar olmak isteyen kullanıcılarına önem göstermektedir.

Başlattığı “Ömür Boyu Eğitim “ görüşünü geliştirerek yeni bir görüş/felsefe ile “ Ulaşabildiği her yerde sınırlarını kaldır” diyerek vizyon ve misyonunu tek cümlede Açıklıyor.

Logomuzun Anlamı

aridoshika.com kuruluşu siber güvenlik alanına dayanmaktadır. logosu kask (miğfer) şeklinde olması disiplini ve eğitimi simgelemektedir. kask üzerinde bulunan büyük parça kurucuyu diğer 4 parça 4 kıtayı simgelemesi amacı ile eklenmiştir ve ulaşabildiğin her yerde sınırları kaldır. sloganı buradan çıkmıştır.

Göz alanı içerisinin boş olması öğrenimin asla bitmeyeceğini temsil etmektedir. ağız alanında bulunan kanca tipi çizim bilginin filtrelenmesi ve doğruluğunun araştırılması anlamı ile eklenmiştir.

Logo toplamda 8 parçadan oluşmaktadır. bir ana parça 8 ek parça şeklinde sparta miğferi esas alınarak tasarlanmıştır.

Sparta eğitimi ve disiplini esas alınmaktadır.