0

Instagram reklamınız, insanların Instagram Akışlarında ve Hikayelerinde arkadaşları, aileleri ve takip ettikleri diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görsellerle ve videolarla birlikte gösterilir. Instagram reklamları Keşfet reklam alanında da görünebilir. Instagram Keşfet, insanların takip etmedikleri hesapları keşfedebildikleri yerdir. Bir kişi Keşfet’te bir fotoğraf veya videoya dokunduğunda, Instagram Akışındakine benzer şekilde gezinme deneyimi esnasında reklam görebilir. Reklamlar, Keşfet ızgarasında veya Keşfet konu kanallarında gösterilmez.

Tüm Instagram reklamlarında Sponsorlu simgesi bulunur ve görselin altında eylem çağrısı düğmesi yer alabilir. Reklamınızın açıklaması da görselin altında görünür.

Reklamınızın görünüşü seçtiğiniz formata (tek görsel, video veya Döngü) ve reklamın Instagram Stories’de mi yoksa Akışta mı görüneceğine bağlıdır:

  • Görseller: Instagram reklamınızda tek bir görsel kullanıyorsanız, görseliniz kare, yatay veya dikey formatta görüntülenebilir.
  • Videolar: Instagram reklamınızda video kreatifi kullanıyorsanız, videonuz kare veya yatay formatta görüntülenebilir (Instagram Stories hariç).
  • Döngü: Instagram reklamınızın kreatifi olarak dönen formatı kullanırsanız, reklamınız akışta ve hikayelerde kare veya dikey formatta görünür.
  • Instagram Stories: Hikaye reklamlarında 9:16 en boy oranına sahip tam ekran dikey bir varlık kullanmanızı tavsiye etsek de, bu format diğer reklam alanlarında kullandığınız görsel varlıkları da destekler. Hikaye reklamları da Akış gibi tüm fotoğraf ve video boyutlarını desteklediğinden, herhangi bir boyutta tek bir fotoğraf veya 120 saniyeye kadar video yükleyebilirsiniz.

Instagram reklamlarınızı Reklam Yöneticisi’nde oluştururken, Instagram’da nasıl görüneceklerini görmek için önizlemelerine bakabilirsiniz.

Instagram Reklam Verme Amaçları

Instagram’da reklam yayınlamak istiyorsanız, seçebileceğiniz birkaç reklam verme amacı vardır.

Reklam Verme Amacı Akış Hikayeler Keşfet
Marka bilinirliği
Erişim
Trafik
Etkileşim
Uygulama yüklemeleri
Video görüntülemeleri
Potansiyel müşteriler bulma
Mesajlar
Dönüşümler
Katalog satışları
Mağaza trafiği

Instagram Hesabı Gereklilikleri Hakkında

Instagram’da reklam oluşturmak ve yayınlamak için bir Instagram hesabınızın olması gerekir. Instagram’da reklam yayınlamak için bir Instagram hesabı oluşturmanın üç yolu vardır:

  • Business Manager’ınıza bir Instagram hesabı ekleyin. Mevcut bir Instagram hesabınız varsa veya yeni bir hesap oluşturursanız, reklamlarınızı yayınlamak amacıyla bu hesapta Business Manager’ı kullanabilirsiniz. En iyi seçenek, birden fazla Instagram hesabınızın olmasıdır.
  • Sayfanızı bir Instagram hesabına bağlayın. Mevcut bir Instagram hesabını bir Facebook Sayfasına bağlayabilir veya Sayfanızın ayarlarından yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Küçük işletmeler için tercih edilen seçenek budur.
  • Sayfa destekli bir Instagram hesabı kullanın. Instagram hesabınız yoksa ve işletmeniz için bir hesap oluşturmak istemiyorsanız, Facebook Sayfanızı Instagram Reklamlarınız için yönlendirme hedefi olarak kullanabilirsiniz. Böylece, ayrı bir Instagram profili oluşturmak zorunda kalmadan Sayfanızın Instagram Reklamlarınızın yüzü olmasını sağlayabilirsiniz.

Not: Sayfa destekli bir Instagram hesabı kullanıyorsanız, işletme sayfanızın bilgileri Instagram’da da gösterilir. Sayfanızdaki bu bilgileri paylaşmak istemiyorsanız, lütfen bir Instagram hesabını Facebook Sayfanıza bağlayın veya Sayfa reklamlarınızın Instagram’da görünmemesini seçin.

Instagram Reklam Alanı Hakkında

Previous article

Facebook Video Oluşturma Kiti Hakkında

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın