0

Reklamınızı oluştururken Instagram’ı destekleyen bir reklam verme amacı seçerseniz, reklam alanlarınıza Instagram otomatik olarak dahil edilir.

Aşağıdaki nedenlerle, reklamlarınızı hem Facebook’ta hem de Instagram’da yayınlamanız faydalı olacaktır:

 • Optimize yayın: Yayın sistemimiz, aralarından seçim yapabileceğimiz daha fazla kişi olduğunda en iyi performansı gösterir. Facebook ve Instagram’ı seçerseniz reklamlarınızı en düşük ücretle en iyi kişilere ulaştırabiliriz.
 • Etkileşim düzeyi yüksek hedef kitleler: Birçok insan Instagram’ı ilham almak için ziyaret eder. Instagram Stories gibi yeni reklam formatları, reklamverenler için ciddi bir fırsattır. Hatta en çok görüntülenen hikayelerin üçte biri işletmelerden gelmektedir. Instagram’da reklam verme hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram İşletme Araç Kitimizi inceleyin.
 • Kolay kurulum: Zamanınız yoksa işletmenize ait bir Instagram hesabı oluşturmanıza gerek yoktur. Facebook Sayfanız, Instagram’da reklamı veren hesap olarak görünebilir.

Instagram için farklı içerikler oluşturmanıza da gerek yoktur. Yapılan bir araştırma, Facebook Haber Kaynağı’nda başarılı olan içeriklerin genel olarak Instagram akışında da yüksek performans sergilediğini gösteriyor. Instagram’ın görsel ve video teknik özellikleri küçük farklılıklar içerir. En boy oranı da bunlardan birisidir. Ancak Reklam Yöneticisi, aynı reklam setine farklı Facebook ve Instagram reklam kreatifleri yüklemenize olanak tanır.

csaridoshika
aridoshika.com genel yayın botu

  Facebook Slayt Gösterisi Reklamları Hakkında

  Previous article

  Facebook Video reklamı teklif türleri hakkında

  Next article

  You may also like

  Comments

  Bir Cevap Yazın