0

Apple ve Qualcomm şaşırtıcı bir şekilde uzun süredir devam eden yasal anlaşmazlıklarını çözdüler. Anlaşmazlık, qualcomm’dan Intel’e gizli bilgi ve ticari sırların Apple’ın iddia ettiği dolaşımla ilgiliydi. Şimdi, bu yerleşimden hemen sonra Intel, akıllı telefonlar için 5G modemleri yapmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

ıntel, mevcut 4G akıllı telefon modem Ürün hatları için mevcut müşteri taahhütlerini karşılamaya devam etmeyi vaat ediyor, ancak 5’te başlangıçta başlatılması planlanan akıllı telefon alanı da dahil olmak üzere 2020g modem ürünlerini piyasaya sürmeyi beklemiyor.

5G’DEKİ fırsat ve ağın ‘bulutlaştırılması’ konusunda çok heyecanlıyız, ancak akıllı telefon modem işinde, karlılığa ve olumlu geri dönüşlere açık bir yol olmadığı ortaya çıktı.

Intel CEO Mr. Bob Swan

Intel’in duyurusu, Apple ve Qualcomm yerleşimindeki sürpriz faktörü getiriyor. Intel’in 5G alanından çıkışı, Apple’ın Qualcomm’un şu anki forte olduğu teknoloji için başka bir yere bakması gerektiği anlamına geliyor. Artık Apple’ın iPhone’da Qualcomm modemleri benimsemekten başka seçeneği olmayacağı, Qualcomm’un gelecek yıl Apple’ın akıllı telefonlarına giden 5G bileşenleri de dahil olmak üzere kesin.

Yerleşimin bir parçası olarak Apple, Qualcomm’a belirtilmemiş bir miktar ödemeyi kabul etti ve her iki taraf da 6 yıllık bir patent lisansı Anlaşması ve “çok yıllı” kablosuz yonga seti anlaşması yaptı.

Kaynak : https://www.xda-developers.com/intel-quits-5g-modems-smartphones/

 

Windows 10 Kişiselleştirme

Previous article

Apple TV + Video akış hizmeti kalite üzerinde odaklanmış

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın