0

WordPress İş İhtiyacım İçin Yeterli Olur Mu?

Günümüzde dijitalleşme sürecinin gittikçe hızlanması dijitalde iş yapacaklar için web site türünü de önemli bir hale getirmiştir. Burada ise akla sıkça gelen sorulardan bir tanesi “Wordpress iş ihtiyacım için yeterli olur mu?” şeklindedir. Bunun nedeni “Wordpress mi özgün site mi?” ikilemidir. Bu konuda yazılımcıların ve SEO uzmanlarının görüş birliğine varamamış olması internette iş yapmak isteyenleri ikilemde bırakmıştır. Bazı SEO uzmanları ise WordPress tabanlı web sitelerinin de diğerleri kadar etkili ve işlevsel olduğunu ifade eder. O halde konuyla bağlantılı olan şu soruların yanıtlarını da vermek gerekiyor:

– WordPress iş siteleri için yeterli bir kaynak mıdır? WordPress ile hangi tür web siteleri kurulabilir?

– WordPress İle Hangi Tür Site Kurabilirim?

WordPress açık kaynak yazılımı ile dünyada birçok yazılımcı tarafından hala geliştirilmekte olan bir içerik yönetim sistemi olarak ifade edilir. Açık kaynak yazılımına sahip olması içerik yönetim sistemlerinin dünya çapında birçok farklı yazılımcı tarafından geliştirilmesine olanak tanır. Bu nedenle hem tema yönünden çok zengindir hem de çok farklı internet sitesi türü için altyapıya sahiptir. “Wordpress iş ihtiyacım için yeterli olur mu?” diye merak edenler için sorunun cevabı evettir. Çünkü her tema farklı grupta bloglar, satış siteleri, kurumsal siteler gibi çok sayıda farklı internet platformunun kurulumunu desteklemeye yarar. Bu amaçla bir internet site editörü olarak görev yapan WordPress, size amacınıza uygun işinize yarayacak çok sayıda ücretli ve ücretsiz tema seçeneği sunar.

WordPress İle Kurulabilecek Site Türleri

Kurulabilecek site türleri WordPress özelinde birkaç alternatifi şu şekilde sıralamak mümkün:

– Kurumsal İş Sayfası

– Sanatçı Portfolyosu

– Blog sitesi (bilgi paylaşım platformu)

– Foto Blog

– Eğitim Sitesi

– E-ticaret sitesi

– Haber sitesi

– Moda bloğu

– Sağlık bloğu

– Forum sitesi

Bu internet site türleri, amaca ve çalışılan alana göre arttırılabilir. WordPress tema seçimi ise her bir alan için sektöre uygun olarak belirlenmelidir. Seçilen tema, sonrasında iş özelinde düzenlenerek işin ya da bloğun amacına uygun menülerle ve içeriklerle doldurulur. Böylece tam manasıyla amaca hizmet eden bir internet sitesi kurulabilir.

WordPress İşinizi Anlatmak İçin Ne Kadar Doğru Bir Platform?

Aslında internet sitenizin ön plana çıkması, işinizi internette anlatabilmeniz için WordPress kullanıp kullanmadığınız önemli değildir. Önemli olan sitenizin tema, renk, içerik düzeni açısından sektöre uygunluğu ve düzenli blog paylaşımları yapıp yapmadığınızdır. Doğru kullandığınızda ise WordPress yapmak istediğiniz her iş alanı için mükemmel bir kaynaktır.

Konu ile ilgili profesyonel destek almak için ikaruxt.com

adresinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

csaridoshika
aridoshika.com genel yayın botu

  SON ZAMANLARIN YAZILIM TRENDLERİ

  Previous article

  UZAKTAN ÇALIŞAN EKİPLER İÇİN Faydalı Araçlar

  Next article

  You may also like

  Comments

  Bir Cevap Yazın

  More in Anasayfa