0

Neden Kişisel Web Sitesine İhtiyacımız Var?

Web siteleri, internet dünyası vasıtasıyla insanlarla etkileşim kurabilmemiz için oldukça etkili bir yol. Web siteleri üzerinden düşüncelerimizi ifade edebilir, yaptığımız işi sergileyebilir, satış yapabilir ya da yeni bağlantılar edinebiliriz. Tüm bunların haricinde kendimizi tanıtmak, profesyonel yetkinliğimizi ortaya koymak için kendimizi temsil edebilecek bir kişisel web sitesine ihtiyaç duyarız. Bu noktada, ilham verici bir kişisel web sitesine sahip olmanızın profesyonel olarak kendinizi daha iyi lanse etmenize yardımcı olacağını söylemek yanlış olmaz. Kişisel bir web sitesi tasarlamak için şu etkenlere dikkat edebilirsiniz:

Kurmak İstediğiniz Sitenin Amacını Tanımlayın

Kişisel web sitenizin her şeyden önce bir hedef ya da işleve hizmet eden amacı olmalı. Bu bağlamda sitenizi tasarlamaya başlamadan net bir amaç belirleyin ve sonraki adımların tamamını amacınız doğrultusunda atın. Örneğin kişisel bir portfolyo sitesi mi tasarlamak istiyorsunuz. Tüm içeriğinizi, site kurgunuzu portfolyo sitesi dinamiklerini baz alarak tasarlamanız gerekir. Yaratıcı bir görsel kurgu, içerik açısından zengin bir akış, düzen ve dahası. Amacınızı net olarak belirlediğinizde tüm bu etkenlere uyan, harika bir kişisel site tasarlama yolundaki ilk adımı da atmış oluyorsunuz.

İçerik Her Şeydir! İçeriğinizi Organize Edin

Sitenizin belirli bir doygunluğa ulaşması için içerik açısından besleyici olması gerekmektedir. Bunu sağlamak için de sitenizin amacına hizmet eden görsel içerikler ya da metinlere ihtiyaç duyarsınız. Eğer elinizde yeterli düzeyde içeriğiniz yoksa sitenizi tam olarak hayata geçirmeniz de zordur. İçerik oluşturmak ve onları organize etmek içinse yaratıcı bir perspektife ihtiyacınız var. Yaptığınız işle, kendinizle ya da hayat görüşünüzle alakalı yaratıcı içerikler oluşturarak ve onları kategorilere ayırarak siteniz için büyük bir adım atabilirsiniz.

İlham Arayın ve Yaratıcılığınızı Ortaya Koymaya Odaklanın

Günümüzde WordPress ya da Wix gibi sürükle bırak modülleri ile web sitesi sahibi olmak hiç de zor değil. Kendinizi diğerlerinden ayrıştıracak ve öne çıkarak bir kişisel web sitesine sahip olmak ise tamamen yaratıcılıkla alakalı. Sitenizi, kullanıcı deneyimi ve tasarım konusunda farklılaştıran şablonlar üzerinden kurabilirsiniz. Kendinize özel tasarım için Freelancer web geliştiricilerle çalışarak ortaya harika dizaynlar çıkartabilirsiniz. Yapmanız gereken düşüncelerinizi, kafanızdakileri ve ihtiyacınız olan görselliği ortaya koyabilecek yaratıcı bir briefing çalışması. Sonrasında ise web Freelancer web tasarımcınız sizin için harikalar yaratacaktır.

Kendi Domain Adınızı Kullanın

İçerik, tasarım ve işin yaratıcı kısmını da tamamladıktan sonra bir diğer önemli adım sizi yansıtan bir domain adı bulmak. Kişisel web sitesi tasarladığınız için doğrudan isminizi domain adı olarak alabilirsiniz. Bunun haricinde yaptığınız işle alakalı ya da sizi simgeleyen domain isimlerini de tercih edebilirsiniz. İnternet üzerinde domain adınızı kaydetmek için onlarca portal var. Bu platformları kullanarak hangi domain adının boşta olduğunu, hangilerini kullanabileceğinizi sorgulayabilir ve kendiniz için en uygun domain adını satın alarak hemen kayıt yaptırabilirsiniz.

SİTENİZE KALİTELİ TRAFİK ÇEKMENİN PÜF NOKTALARI

Previous article

BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEYİN: ONLINE Eğitim Platformları

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Anasayfa