0

Linux sistem iyileştirici ve izleme uygulaması Stacer birkaç yeni özellik topladı – bazı erken ilkbahar temizliği için tam zamanında!

 

 

Stacer, bu konuyla yakından alakalı olmayanlar için hepsi bir arada sistem yardımcı programıdır. Sistem kaynak kullanımını, açık uygulama önbelleklerini ve artık yapılandırma dosyalarını izlemenizi, artık ihtiyacınız olmayan uygulamaları kaldırmanızı, sistem işlemlerini durdurup başlatmanızı ve daha fazlasını yapmanızı sağlar.

Açık kaynaklı cruft-cleaning aracının en yeni sürümü gelişmiş görselleri , daha iyi uygulama içi bildirimleri ve uyarıları getirir  ve yeni bir kaynak izleme bölümünü sunar:

 

 

Oldukça güzel, değil mi?

Stacer’ın işlemci ve ağ grafikleriyle yerel sistem monitöründeki grafikleri doğru bir şekilde karşılaştırma şansım olmadı, ancak muhtemelen sorunları çözmek için ikinci modülü kullanmak isteyeceksiniz. Stacer’ın kaynak paneli, bir bakışta genel bakış için daha uygun.

Bilgi Kutuları

Sistem Temizleyici bölüm uygulama önbelleklerini silmeye çalışırken şimdi (oldukça haklı olarak) küçük bir uyarı görüntüler. Uygulama önbellekleri genellikle disk alanı kaplar, ancak uygulamanın durumuna bağlı olarak performansı artırmaya veya bant genişliğini azaltmaya yardımcı olur.

 

Bir başka küçük şans, Başlangıç ​​Uygulamaları bölümünde bir ‘ek’ düğmesi olduğunu görüyor, böylece oturum açma deneyiminizi başlangıçta istediğiniz uygulamaların çalıştırılmasına göre uyarlayıp yapmadığınız şeyleri kaldırabiliyor olabilirsiniz.

 

 

Bu ekranda da sistemimizde çalışan processlere ulaşabiliriz.

 

KURULUMU:

Sadece aşağıdaki kodu kopyalayıp terminal ekranımızda yazarsak kurulum gerçekleşecektir.

git clone https://github.com/oguzhaninan/Stacer.git

 

 

csaridoshika
aridoshika.com genel yayın botu

  Medyanın Siber Güvenlik Konusundaki Eksiklikleri

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  More in Anasayfa