0

Microsoft bugün onedrive Personal Vault, dosyalarınızı kaydetmek için ek güvenlik özellikleri ekleyen onedrive çevrimiçi dosya depolama hizmetinin üstünde yeni bir güvenlik katmanı duyurdu. Güvenlik özellikleri, bu dosyalara erişmenin tek yolunun, bir pencere Merhaba uyumlu cihaz, PIN kodu veya e-posta veya SMS ile gönderilen bir kerelik bir kodla Parmak İzi veya yüz tanıma içerebilen güçlü bir kimlik doğrulama yöntemi veya iki adımlı doğrulama ile olmasını sağlar.

Buna ek olarak, Microsoft, 1.99GB’DEN 50gb’a kadar olan $100/aylık bağımsız onedrive aboneliği için depolama planını da ikiye katlıyor. Ücretsiz bir plandaysanız, kişisel kasayı da deneyebilirsiniz, ancak Microsoft içinde depolayabileceğiniz dosya sayısını sınırlayacaktır.

Yeni kişisel kasa, web’deki onedrive kullanıcıları, Windows 10 ve Microsoft’un mobil uygulamaları aracılığıyla kullanılabilir. Yakında Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’daki kullanıcılara sunulacak ve yıl sonuna kadar tüm OneDrive kullanıcılarına sunulacak.

Varsayılan olarak, tüm onedrive dosyaları zaten istirahat ve transit olarak şifrelenir. Kişisel kasa esasen bunun üzerine başka bir isteğe bağlı güvenlik özellikleri katmanı ekler. Bu OneDrive uygulamasında, bu daha sonra en önemli dosyalarınızı kaydetmek için kullanabileceğiniz özel bir kişisel kasa klasörü ile temsil edilir-ya da en büyük miktarda hassas bilgiye sahip olanlar (finansal kayıtları düşünün.).

Windows 10 PC’lerde Personal Vault, kişisel Vault dosyalarınızı senkronize etmek için yerel sabit sürücünüzde Bitlocker şifreli bir alan da kurar.

 

Süperbilgisayarlarda ABD atağı

Previous article

Daily Crunch: yeni Apple işletim sistemlerini önizliyoruz

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın