0

Microsoft, ilk kez Visual Studio 2019 hakkında konuşmaya başladı. Visual Studio Program Yönetimi direktörü John Montgomery, blog yazısında Visual studio 2019‘u daha hızlı, daha güvenilir, bireyler ve ekipler için ise daha üretken, kullanımını daha kolay hale getirmeye kararlı olduklarını açıklamıştı. Ekip geliştiricilerin, Visual Studio 2019 ön izlemeleri ve Visual Studio 2017’yi aynı makinede yan yana kurmasına izin vererek, yükseltmeyi mümkün olduğunca basit tutulmaya çalışılacaktır. Montgomery, “Bir sonraki sürümün zamanı gelince, önümüzdeki aylarda daha fazlasını söyleyeceğiz, ancak Visual Studio 2019‘u hızlı ve yinelemeli bir şekilde sunmak istediğimizden emin olabiliriz” dedi ve “Visual Studio 2017 ile kullandığımız ritimden çok şey öğrendik ve öğrendiğimiz en büyük şeylerden biri, geri bildirimlerinizi sürekli yayınlamaya ve dinlemeye odaklanırsak çok iyi işler yapabileceğimiz. ” şekliyle devam etti. Visual Studio 2019 yenilikleri içinse ;

“Daha fazla ve daha iyi refactorings (yazılan bir kodun zamanla değiştirilerek optimize edilmesi), daha iyi gezinme, hata ayıklayıcısında daha fazla özellik, daha hızlı çözüm yükü ve daha hızlı oluşturmalar bekliyoruz. Ancak, canlı paylaşım gibi bağlanabilirlik özelliklerinin geliştiricilerin tüm dünyadan gerçek zamanlı olarak ortak çalışma yapabilmelerini ve çevrim içi kaynak depolarıyla çalışmak gibi bulut senaryolarını nasıl daha sorunsuz hale getirebileceğimizi keşfetmeye devam etmemizi bekliyoruz. ” açıklamasında bulundu.

Bu açıklamalar gösteriyor ki özellikle Visual Studio’yu kullanan geliştiriciler için bireysel ve takım verimliliği; daha fazla GitHub entegrasyonu ve işlevselliği içerdiği de kesin.

Bildiğiniz üzere geliştiriciler, GitHub alımına karışık ve bazen de şiddetli tepkilerle karşı çıkmış yorumlarını belirtmişti. Şimdiyse asıl sorun VS’19 nasıl olacağı ve geliştiricilerini ne kadar tatmin edeceği söz konusu olacaktır.

IOT NEDİR?

Previous article

DoS / DDoS Saldırı ve Tespit Araçları

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın