0

Ocenaudio, tam özellikli, hızlı ve kullanımı kolay bir ses ve müzik editörüdür. Bu düzenlemek ve komplikasyon olmadan ses dosyalarını analiz etmek için ideal bir yazılımdır. Ocenaudio ayrıca daha gelişmiş kullanıcıları memnun edecek güçlü özelliklere sahiptir. Ocenaudio geliştirme yardımcı olmak için, ses düzenleme, analiz ve ocen Framework denilen manipülasyon güçlü bir araç seti oluşturuldu. ocenaudio da Qt framework, çapraz platform geliştirme için iyi bilinen bir kütüphane dayanmaktadır.

Çapraz platform desteği

ocenaudio tüm önemli işletim sistemleri için kullanılabilir: Microsoft Windows, Mac OS X ve Linux. İşletim sistemi ile mükemmel performans ve sorunsuz entegrasyon sağlamak için her platform için ortak bir kaynaktan yerel uygulamalar oluşturulur. Ocenaudio tüm sürümleri özellikleri ve aynı grafik arayüzü tekdüze bir dizi var, bu yüzden bir platformda öğrenmek becerileri Diğerleri kullanılabilir.

VST eklentileri desteği
Ocenaudio VST (sanal stüdyo teknolojisi) eklentilerini destekler ve kullanıcılarına çok sayıda efekt erişimi sağlar. Yerel efektler gibi, VST efektleri de gerçek zamanlı önizlemeyi aıde yapılandırmasına kullanabilir.

Efektlerin gerçek zamanlı önizlemesi

EQ, Kazanç ve filtreleme gibi efektler uygulamak, ses düzenlemenin önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, tek başına kontrol yapılandırmasını ayarlayarak istenen sonucu elde etmek çok zor: işlenmiş sesi dinlemelisiniz. Ses efektlerinin yapılandırmasını kolaylaştırmak için ocenaudio gerçek zamanlı önizleme özelliğine sahiptir: kontrolleri ayarlarken işlenmiş sinyali duyarsınız. Efekt yapılandırma penceresi ayrıca seçilen ses sinyalinin minyatür bir görünümünü de içerir. Bu minyatür görünümde, ana arayüzde yaptığınız gibi gezinebilir, ilginizi çeken parçaları seçebilir ve efekt sonucunu gerçek zamanlı olarak dinleyebilirsiniz.

Hassas sürümleri için Multiselection
Karmaşık ses dosyalarını düzenlemeyi hızlandırmak için ocenaudio çoklu seçim içerir. Bu inanılmaz aracı ile, aynı anda bir ses dosyasının farklı bölümlerini seçin ve dinlemek, düzenlemek ve hatta onlara bir etki uygulayabilirsiniz. Örneğin, yalnızca görüşülen kişinin konuştuğu bir röportajın alıntılarını normalleştirmek istiyorsanız, bunları seçin ve efekti uygulayın.

Büyük dosyaların Eficient sürümü
Ocenaudio ile, uzunluğu veya düzenleyebilirsiniz ses dosyalarının miktarı sınırı yoktur. Gelişmiş bir bellek yönetim sistemi kullanarak, uygulama bilgisayarınızın belleğinin herhangi israf etmeden dosyalarınızı açık tutar. Hatta birkaç saat uzunluğunda dosyalarda, kopyalama, kesme veya yapıştırma gibi ortak düzenleme işlemleri neredeyse anında gerçekleşir.

Tam özellikli spektrogram
Ses dosyalarınızın inanılmaz bir dalga formu görünümünü sunmanın yanı sıra, ocenaudio güçlü ve eksiksiz bir spektrogram görünümüne sahiptir. Bu görünümde, ses sinyalinizin spektral içeriğini maksimum netlikle analiz edebilirsiniz. Gelişmiş kullanıcılar spektrogram ayarları gerçek zamanlı olarak uygulanır bulmak için şaşıracaksınız. Ekran, frekans bantlarının sayısı, pencere tipi ve boyutu ve ekranın dinamik aralığı gibi özellikleri değiştirirken hemen güncellenir.

Ocenaudio 3.7.0 changelog:

Yeni Tuval Araç Çubukları

Sürükle ve bırak geliştirme

MKV konteyner için Opus desteği

Download: Ocenaudio 3.7.0 for Windows 32-bit | Portable | ~40.0 MB (Freeware)
Download: Ocenaudio 3.7.0 for Windows 64-bit | Portable
Download: Ocenaudio 3.6.4 for Linux and Mac OS
View: Ocenaudio Homepage

 

mIRC Nedir ?

Previous article

WhatsApp’a QR Kod ile Kişi Ekleme Özelliği Geliyor

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın