0

Nane OS 8 respin nane OS Linux dağıtımının son sürümüdür. Ubuntu 16.04 LTS (Xenial Xerus), Linux kernel tarafından desteklenmektedir 4.10 serisi, yeni ile lxde Masaüstü ortamı kullanarak “Pepirus” XFWM4, GTK + ve simge temalar. Ayrıca, 64 bit ve 32 bit yükleme görüntüleri getiriyor. 64 bit sürümü, UEFI sistemleri ve güvenli önyükleme için tam destek sağlar.

Nane OS 8 Respin ayrıca birçok iyileştirme ile birlikte gelir: slick-greeter ile lightdm-gtk-greeter değiştirir, varsayılan terminal penceresini biraz daha büyük yapar, İ3LOCK kilit ekranı uygulamasını geliştirir, GTK+ bindirme kaydırma çubuklarını devre dışı bırakır, nane çevirileri ekler ve 32-bit ISO görüntüsü için nane-proxy-yapılandırmasını düzeltir.

Bir başka ilginç değişiklik, yanlışlıkla xfce4 panelini sildiyseniz ve paneli varsayılan durumuna geri yüklemek için “panel sıfırlama” seçeneğini kullanırsanız, nane ayarları Paneline erişmenize yardımcı olacak “açık nane ayarları paneli” adlı bir masaüstü sağ tıklama bağlam menü öğesinin uygulanmasıdır.

Kullanışlı Bash komut aracı, bu şık terminal tema bilgileri ASCII dağıtım logoları neofetch ve screenfetch araçlarından birini oluşturmak için kullanılabilir ve şimdi repolarda mevcuttur ve nane logosunu gösterecektir. Ayrıca, Ray Bilcliff yeni duvar kağıtları eklendi ve varsayılan bir nane-3D-Logo-alternatif değiştirildi.

Nane OS 8 respin Nemo 3.4.7 dosya yöneticisi, Synaptic Paket Yöneticisi 0.83, nane yazılım Yöneticisi 7.64, OpenVPN 2.4.4, chromium 63 web tarayıcısı, belge Görüntüleyici 3.18, iletim 2.84, Arşiv Yöneticisi 3.16, xviewer 1.2, VLC Media Player 2.2, Gnome Disk 3.18, Dconf Editör 3.18, x-Terminal emülatörü 3.4 ve Xfce Taskmanager yüklemek dahil olmak üzere son açık kaynak uygulamaları bulunmaktadır.

Peppermint OS 8 Respin release notes | Download Peppermint OS 8 Respin

Kaynak : Linuxscoop.com

ERP Nasıl Çalışır?

Previous article

Q4OS 2.4 Scorpion

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın