0

Merhaba bu hafta ki konum giderek popüler olan yazılım dili olan Python nedir ve kullanım alanları nelerdir güvenilir kaynaklar sunacağım sizlere isterseniz başlayalım.

[su_button url=”https://www.aridoshika.com/” target=”blank” style=”3d” background=”#cfa40f” size=”4″ center=”yes” icon=”icon: code” icon_color=”#48f215″ text_shadow=”0px 0px 0px #ded7d7″]Python Nedir?[/su_button]

Python yazılım dilini mutlaka duymuşsunuzdur çünkü kendisi geleceğin yazılım dilidir şuan iş potansiyeli oldukça yüksek kullanım alanları gelişmiş ve index (bulunma ve okuma) sahiptir.

Python, nesne yönelimli, yorumlamalı, birimsel ve etkileşimli yüksek seviyeli bir programlama dilidir. Girintilere dayalı basit söz dizimi, dilin öğrenilmesini kolaylaştırır. en kolay yazılım dili desek yanlış olmaz; ve en önemlisi diğer yazılım dillerine göre kısa kodlama yapılabiliyor.

Peki Python dilini öğrenmek ne kazandıracak dediğinizi duyar gibiyim öncelikle Python dilini bilenin işi hazır diyebilirim tüm yazılım şirketleri Python dilini bilen kişileri aramaktadır.

[su_button url=”https://www.aridoshika.com/” target=”blank” style=”3d” background=”#65cf0f” size=”4″ center=”yes” icon=”icon: code” icon_color=”#f2e015″ text_shadow=”0px 0px 0px #ded7d7″]Python Neden Önemli[/su_button]

Web Sayfası Tarama İşlemleri:

yapılan taramalar saf HTML erişimleri yaparak veri depolama amaçlıdır. arama motorlarının web tarama işlemleri için Python tercih ediyorlar arama motoruna bir kelime yazdığınızda arka planda Python dili aktif olarak çalışır.

Web Geliştirme:

web Browser ortamında çalışan uygulama geliştirebilirsiniz size apache üzerinde MultiThread kullanım avantajı sağlayacaktır.

Veri Yapısı ‘Data Structure’ yada Klasik Algoritmalar:

Python dilinin en önemli özelliği verileri dallandırabiliriz. yani verileri kategorizasyonlu hale getirme yapılabiliyor;örnek vermek gerekirse: Red-Black Tree

Plugin:  puling yani eklenti yazma eklentiler web tabanlı *entegrasyonlardır açık kaynak bulmakta kolaydır.

*entegrasyon:birbiriyle bağlanma yoluyla tüm durumuna gelen, tümleşik, tümleşke.

Kütüphane ‘Library’

Kütüphaneler yazılım dillerinin algoritmalar ve uygulama kodlarının hazır bir şekilde tutulduğu yazılım depolarıdır

Python dili ile Kütüphane yapılıyor olması önemini artırmaktadır.

Veri Bilimi

Makine öğrenme ve yapay sinir ağı üzerindeki bazı bilgilere sahipseniz, kendi Python makine öğrenme kitaplığı oluşturmak için bazı algoritmalar uygulayabilirsiniz.

[su_button url=”https://www.aridoshika.com/” target=”blank” style=”3d” background=”#f91f1d” size=”4″ center=”yes” icon=”icon: code” icon_color=”#f2e015″ text_shadow=”0px 0px 0px #ded7d7″]Python Geleceği[/su_button]

Muammer Altunkan
Kto Karatay üniversitesi Tarih 3/4 Cyber security search python Wordpress Design

Whatsapp ve Bip Karşılaştırması

Previous article

Yapay Zeka ve Robotlar İnsanlar İçin Tehlike mi?

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Anasayfa