0

Merhaba arkadaşlar Python eğitimlerimizi Anaconda jupyter notebook üzerinden yapacağız.

İlk olarak https://www.anaconda.com/download/  linkine tıklayıp oradan “Download” sekmesinden Anaconda programını indiriyoruz.

Daha sonra setup dosyasından kurulum yapmakla başlangıç yapalım.

Daha sonra “Next” deyip ilerliyoruz.

 

Her iki kutucuğu da işaretledikten sonra ortam değişkenleri olarak anacondayı ekledik eğer işaretlemezsek pythonda yazdığımız kodlar anaconda da çalışmayacaktır ve soruna yol açacaktır. “Install” tıklayarak programın kurulumunu yapmaya başlıyoruz.

Kurulum işlemi bittikten sonra otomatik olarak  açılan cmd sayfasını kapatmayalım arkadaşlar. Burada Anacondayı bilgisayarımıza tanımlamızı sağlıyor. (kernelde işlemleri gerçeleştiriyor.) Bunun amacı , Anaconda Jupyterde yapacağımız Python dosyalarını kernelde çalıştıracak.

 

Daha sonradan Başlat -> Jupyter Notebook tıklayıp sayfayı açıyoruz.

 

Eğer buradan çalışmazsa cmd sayfasını açıp “jupyter notebook” yazıyoruz.

Bilgisayarınızda “localhost”unuz da çalışan programda New deyip Python 3 seçtikten sonra devam edebilirsiniz.İşleminizi kolaylaştırmak için masa üstüne kendi Python çalışmalarınıza ait oluşturduğunuz klasör otomatik olarak ekrana gelecektir.

Anaconda kurulumu bittikten sonra son olarak https://www.python.org/downloads/ sitesinden en güncel sürümü indirip kurulumunu yapıyoruz.Biz en güncel olarak python 3.6.5 i indirdik.

 

Bir sonraki yazımda uygulamalara başlayacağız.Görüşmek üzere.

Bu Yazı Candan Çakatay aittir.

csaridoshika
aridoshika.com genel yayın botu

  VoIP Nedir?

  Previous article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  More in Anasayfa