0

Raspberry Pi mini bilgisayar olarak bildiğimiz 2012 de çıkış yapan Pi’nin son ürünü olan Raspberry Pi Model B’den bu yana 1 yıl geçti ve yeni bir model piyasaya sürüldü bu sürümde 1,2 ve 4 GB bellek şeklinde sunuluyor.

PI mağazasının Cambridge, İngiltere’de açılmasından bu yana ilk ürün lansmanı olan PI 4 B, 40 nm silikondan 28 nm’ye kadar bir anahtar sayesinde karttan daha güçlü ve daha modern bir işlemciye sahip Raspberry Pi 4, işlemci performansında ve multimedyada önemli bir artış sağlayarak, 4K 60fps videoları oynatabiliyor ve çıkarıyor.

1,5 GHz Dört Çekirdekli ARM Cortex-A72 CPU’ya sahip Pi 4 4K 60fps HEVC videolarını 60hz yenileme hızına sahip bir Micro-HDMI bağlantı noktası üzerinden görüntüleyebilir.

BLE Bluetooth 5.0, çift-bantlı 2.4/5.0 GHz Wireless LAN, PoE uyumlu 1000Mbps Gerçek Gigabit Ethernet ve dört USB portu vardır, ancak ikisi USB 2.0 aktarma hızının on katı olan USB 3.0 portlarıdır. Ek olarak, Raspberry Pi 4 yeni bir 5V/3A güç kaynağı kullanıyor ve daha iyi bir dayanıklılığa sahip olan ve her iki tarafta da çalışabilen bir USB Tip C portu üzerinden bağlanıyor.

4K özelliğine sahip yeni Micro HDMI bağlantı noktaları, büyük TV’lere bağlanmasına ve 4K 60fps videoları kolaylıkla oynatmasına olanak tanır. Bununla birlikte, aynı anda iki ekrana bağlanırsa, 4K çıkış 30 hz’ye düşürülür, elbette bir Mikro HDMI adaptörü gereklidir ve Raspberry Pi yakında resmi Micro-HDMI kabloları sağlayacaktır.

 

 

Android Cihaz Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Previous article

Microsoft, Onedrive depolama hizmetine ek bir güvenlik katmanı ekliyor

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.