0

Selam Saygı değer okurlar Sizler için en iyi Seo Programlarını araştırdım  iyi okumalar dilerim.

İçindekiler

 • WebCEO
 • iBusinessPromoter
 • DIYSEO
 • Searchmetrics
 • RAVEN
 • SEMRush
 • SpyGlass
 • SEObook.com

Öncelikle Web Sayfanız varsa mutlaka Seo konusunda bilginiz vardır Seo: Arama motoru optimizasyonu demektir Web sitelerinin Web Tarayıcılarında Verimli olarak görünmesini sağlayan ayarlamalardır.

Geniş çaplı  anlatmak gerekirse : “Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine “taramasına” olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek “web sitesinin optimize edilmesi” hedeflenen anahtar kelimelere ait arama moturu aramalarında yükseltilmesidir.”

WebCEO

Bu program aracılığı ile anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz. Linklerinizi arama motorlarına kaydedebilir, sıralamalarınızı analiz edebilirsiniz. Rekabet ettiğiniz siteleri ve backlinklerinizi inceleyebilirsiniz. Kırık linkler ve sitenizde bulunan hataları görebilir ve sitenizi WYSIWYG editör modunda düzenleyebilirsiniz. Bütün bunlara ilave olarak sitenize HTML ve başka dosya türlerini upload edebilirsiniz.

iBusinessPromoter

 1. İlk 10 optimizasyon sıralama aracı
 2. Yeni nesil arama motoruna ekleme aracı
 3. Yarı otomatik olarak dizinlere ekleme
 4. Özel ilgi alanları sitelerine sitenizi ekleme ve backlink arttırma
 5. Zamanla arama motoru sıralamanızı takip etme
 6. Sayfalarınızın anahtar kelime yoğunluğunu analiz etme
 7. PDF, HTML, TXT ve MS Word formatlarında profesyonel raporlama.
 8. iBusinessPromoter bu özellikleri ile çok başarılı, rahat kullanılabilir SEO programları arasındadır.

DIYSEO

DIYSEO programı özellikle küçük çaplı şirketler ve çalışanlar için tasarlanmıştır. Kolay kullanılır optimizasyon araçlarını içerir. SEO uygulamaları sizin sitenize gelen trafiği ve ürünlerinizin satışını arttırıcı etkiye sahiptir. Aylık 49 $ gibi bir ücretle bu programa sahip olabilirsiniz. SEO uzmanlarından, program kullanımı ile alakalı alacağınız teknik destek sizlere çok yardımcı olacaktır.

Web site istatistikleri ile bu yaptığınız işlemlerin sonuçlarını görebilirsiniz. DIYSEO sizlerin bu istatistikleri yorumlayabilmenize yardımcı olacak şekilde yayınlar. Buna göre bir sonraki yapmanız gereken işlemi rahatlıkla anlayabilirsiniz. DIYSEO programını kurduktan sonra size ana bir kumanda paneli diyebileceğimiz bir ekran sağlar. Burada siteniz hakkında SEO uygulamaları için bilmeniz gerekenler, anahtar kelimeler için sıralamalarınız, hangilerinde yükselip alçaltabilir bilgileri rahatlıkla edinebilirsiniz.

Searchmetrics

Searchmetrics suite, web sitenize gelen trafiği arttırmak ve sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmek için tasarlanan yararlı SEO programları arasında gösterilebilecek programlardandır. Searchmetrics, webmasterların sitelerini maksimum trafik çekecek şekilde ayarlayabilmelerini, oluşturabilmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yapabilmelerine yarar. İnternetten aldığı bilgileri filtreleyip sizlere sunar. Web sitenizin görünürlüğünü, erişilebilirliğini, bilinirliğini arttırır.

Bar ve dağılım grafikleri anlaşılır bir şekilde sunuluyor. Bu SEO programı sayesinde sitenizin pagerank ve alexa bilgilerine rahatlıkla erişebilirsiniz. E-mail raporlama da sağlar.

RAVEN

RAVEN SEO programı sizlerin anahtar kelime analizi yapabilmenizi sağlar. Yeni anahtar kelimeler belirleyebilmenizi sağlayan başarılı SEO programları arasında olan RAVEN bunu yaparken Wordtracker, Google Ads Tool ve SEMRush gibi online SEO programları kullanıyor. SEOMoz ve MajesticSEO gibi uygulamalar aracılığı ile backlink inşa etmenizi ve değişikliklileri takip edebilmenizi sağlıyor. RAVEN SEO programı sosyal medya araçlarını kullanabileceğiniz, rakiplerinizin neler yaptıklarını takip edebileceğiniz bir program.

SEMRush

Bu program, belirli kelimelerde yarışmak için kurulan siteler için uygundur. Bu şu demektir. Arama motorlarındaki rekabet mantığı üzerine kurulmuş bir SEO programıdır. Her ay, SEMRush, en az 40 milyon çok aranan anahtar kelimeyi ve 20 milyon web siteyi analiz eder. Size bunun ile alakalı detaylı bir rapor sunar. Bu raporu incelediğinizde takip etmeniz gereken süreci planlayabilirsiniz. Tek negatif özelliği olarak veritabanının 4 haftalık olmasını Bunun çok büyük negatif etkisi ama eğer şirketiniz için bir aylık veritabanı yetersiz ise bunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

SpyGlass

SEO taktikleri hakkında derin bilgiler veriyor. Buna ilave olarak bundan sonra yapmaları gerekenler hakkında analizler sunuyor. İlk önce sizlerin ve rakiplerinizin backlinklerini analiz ediyor. Bu backlinklere ait adresleri ve pagerank değerlerini veriyor ve bu sayede hangi backlink sizin için ne kadar önemli olacağını sunuyor.

SEObook.com

Sizlere arama motorlarında daha iyi bir sıralama sağlayacak bilgileri paylaşıyor. Aaron Wall ilk SEO kitabını 2003 yılında çıkardı  Birçok site, off page, site dışı SEO uygulamalarına değinir ama SEObook.com sizlere bu konuda da geniş bilgiler veriyor.

 

Değerlendirme

Bu yazı seohocası.com sitesinden yardım alınarak oluşturulmuştur keyifli okumalar dilerim.

 

Muammer Altunkan
Kto Karatay üniversitesi Tarih 3/4 Cyber security search python Wordpress Design

Gelecekte ki Dünya

Previous article

LS Komutu bilenler için linux 101-5

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Anasayfa