0

Merhaba Gelişen teknoloji ile hayatımıza giren internet beraberinde Web sitelerini oluşturdu ve bununla beraber Web Siteleri bilgi,eğlence,ticaret vb. her alanda hizmet vermeye başladı ve Web sitelerinin iyi görüntülenmesi ve ziyaretçi çekebilmesinin SEO çözüyor.

SEO Nedir?

SEO  (Search  Enginer Optimizasyon) yani  Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine “taramasına” olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek “web sitesinin optimize edilmesi” hedeflenen anahtar kelimelere ait arama motoru aramalarında yükseltilmesidir.

WordPress SEO Eklentileri

 

All İn Seo Pack: En çok kullanılan ve bilinen wordpress SEO eklentisi, bu eklenti ile konuların, sayfaların, etiketlerin title ve meta taglarını kontrol edebilir istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Seotudy özellikleri ile ön plana çıkan bir eklenti.  Görsel SEO, Temel SEO ve en çok kullanılan SEO araçlarının bir araya getirilmiş hali. Sadece SEO değil wordpressin güvenliği içinde  özellikleri barındırmakta.

Simple Tags:Yazınıza etiket eklerken , benzer ve ilgi çekici etiketleri size sunan bir eklenti, bu özellik wordpress 2.7  versiyonundan sonraki versiyonlarda olan bir özellik ile benzerlik gösterse de bu eklenti ajax ile farklılık arayanlara duyurulur.

Google XML Sitemaps: Arama motorlarının istediği site haritalarını otomatik oluşturan bu eklenti sayesinden sitenizi daha hızlı indexleme yapabilirsiniz. Tavsiye ederim.

Platinium Seo Plugin:   SEO eklentisi all in one SEO ile aynı işi görmekte ve ona rakip olabilecek özelliklere sahip ekstra olarak permalinklerinizi (kalıcı bağlantılarınızı) değiştirebilirsiniz.

Seo Smart Link: Blog içerisinde verilen linklerde blank etiketi ile yeni pencerede açmaya yarıyor alternatiflerden faydalanan eklenti.

SEO Nasıl Yapılır

  • Anahtar kelime tanımlama ve yerleştirme.
  • İçerik yazımı için en iyi yöntemler ve anahtar kelime yoğunluğu.
  • Uygun meta veri kullanımları.
  • Sayfa yüklenme hızı ve SEO.
  • URL yapısı.
  • Uygun görsel iyileştirmeleri.
  • Mobil SEO.

SEO 2’ye ayrılır Site içi Seo Site dışı Seo

Site İçi SEO Çalışmaları

Site içi SEO çalışmaları sitenizde kontrol edebildiğiniz ve değiştirebildiğiniz her şeyle ilgilidir. Bu nedenle SEO çalışmalarına başlanabilecek en ideal nokta site içi çalışmalardır. Site içi SEO konusunda söylenebilecek en ideal şey, SEO çalışmalarına yapılan yatırımın en yüksek seviyeye çıkarılmayı kapsamasıdır.

Site dışı Seo Çalışmaları

Site Dışı Seo site dışından müdahale ile Site indexlenmesini artırmaya yarar. Bunlara örnek olarak Backlink” site link tanıtımı” Sosyal medya paylaşımları, Marka bilinirliği diyebiliriz.

Anahtar Kelime Tanımlama

Anahtar kelime tanımlama ve yerleştirme temel çalışmadır. Başlamadan önce anahtar kelimeler konusunda açık ve net olunmalıdır.

Kaliteli Özgün İçerik

Web sitenizin Özgün kaliteli ve arama motorlarında en çok aranan konulara odaklı olması sitenizin görüntülenmesini ziyaretçi sayınızın artmasına sebep olur.

 

Muammer Altunkan
Kto Karatay üniversitesi Tarih 3/4 Cyber security search python Wordpress Design

Mikroçip İmplant Edilen İnsanlar Çok da Uzakta Değiller!..

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Anasayfa