0

Solus 3, Solus proje ekibi tarafından serbest bırakıldı ve açıklandı. Bu sürüm, yeni çekirdek ve grafik yığınları tanıtır görsel ve teknik değişiklikler, yeni teknolojiler ve güncel bileşenleri bir dizi getiriyor.

Budgie Masaüstü Solus OS varsayılan Masaüstü ortamı. Solus 3, Yeni Budgie 10 ile birlikte geliyor.X serisi, yani Budgie 10.4. Bu uyum GTK tema, Papirus simge tema ve Noto Sans yazı ile birlikte gelir. Birincil panel ekranın üstten altına taşındı, uygulamalar için animasyonları maksimize etti ve maksimize etti, alt + SEKME değiştirici artık mümkün olduğunda X11 simgesi yerine tema simgesini tercih edecek. Ayrıca, ekranınızı “daha sıcak ” hale getirerek ekranınızın mavi ışığını azaltarak göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olabilecek yeni bir uygulama olan gece ışığını da sunar.

Solus 3 Linux Kernel 4.12 serisi ve Mesa 17.1.6 tarafından desteklenmektedir, ayrıca Varsayılan Web tarayıcısı olarak Mozilla Firefox 55.0.1, Varsayılan E-posta ve haber istemcisi olarak Mozilla Thunderbird 52.2.1, varsayılan ofis paketi olarak LibreOffice 5.4.0.3 ve Rhythmbox 3.4.1, alternatif araç çubuğu uzantısının en son sürümü ile birlikte gelen varsayılan ses çalar.

Snaps desteği, kullanıcıların Ubuntu Snappy Store’dan üçüncü taraf uygulamaları yüklemelerine izin veren Solus 3 işletim sisteminde bulunan heyecan verici bir özelliktir. Flatpak desteği zaten Solus’ta mevcuttu, ancak şimdi kullanıcılar, CANONİCAL tarafından geliştirilen ve çeşitli popüler dağıtımlarla uyumlu olan GNU/Linux dağıtımları için başka bir popüler evrensel ikili formatın güçlerinden yararlanabilirler.

Solus 3 Release Notes | Download Solus 3

Kaynak ; Linuxscoop.com

Cinnamon 3.0

Previous article

NetCut Nedir? Ne İşe Yarar?

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Anasayfa