0

Solus 4.0 fortitude, solus linux dağıtımının en son büyük sürümü solus Project’in Joshua Strobl tarafından piyasaya sürüldü ve açıklandı. Budgie 10.5 Masaüstü ortamı ile bu sürüm gemiler bazı küçük değişiklikler içerir ve aynı zamanda Plata (Noir) GTK tema ile pişmiş geliyor.

Budgie masaüstüne yeni sistem/kilit/loş askıya almaz sağlayan bir “kafein modu”, ve diğer küçük tweaks olanlar için deneyimini geliştirmek için “iş yerinde zor” ve kesintiye değil çalışıyor. Budgie 10.5 ayrıca güncellenmiş bir simge görev listesi uygulaması, Raven widget/bildirim merkezi iyileştirmeleri, geliştirilmiş bildirim yönetimi ve özel öğelerine çeşitli stil iyileştirmeleri getiriyor.

Çekirdek tarafında, SOLUS 4.0, AMD kullanıcıları için harika bir haber olan Linux kernel 4.20.16 ile birlikte gelir. AMD Picasso ve Raven 2 Apu’lar, AMD Vega 20 ve daha geniş Vega10 desteği için yeni donanım etkinleştirmesi sunar. Sürücü tarafında, Solus 4, Vega m’ye (Intel’in şaşırtıcı Hades Canyon NUC’UNDA görüldüğü gibi) daha iyi destek getiren MESA 19.0’ı içeriyor.

Download Solus 4.0 Fortitude

 

Chakra Linux 2017

Previous article

Fedora 28 29 30 Workstation

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın