0

NEW YORK (Reuters) – Spotify Technology SA Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Walt Disney Co’nun “Let It Go” ve “Yepyeni Bir Dünya” gibi şarkıları olan kapsamlı müzik kütüphanesine müzik yayını uygulamasında önemli bir yer tahsis edeceğini söyledi.

Şirketler yeni bir özellik olarak adlandırılan Disney Hub, Disney’in animasyon filmlerinden, Marvel filmlerinden, “Star Wars” dan ve diğer Disney mülklerinden tek bir yerde film müzikleri yerleştiriyor. Disney’in kataloğu, 2019 yayın müzikleri, müzikaller ve daha fazlasında şimdiye kadar 2 milyardan fazla dakika harcayan hayranlarıyla Spotify’da güçlü bir varlığa sahip.

Disney’in Spotify’daki en çok izlenen şarkısı “Frozen” film müziğinden “Let It Go” ve ardından “Moana” ve “Ne Kadar Gideceğim” ve “Welcome” dedi.

ABD, İngiltere, İrlanda, Güney Afrika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Spotify aboneleri yüzlerce Disney’in sahip olduğu şarkılara erişebilecek.

İki şirket, anlaşmanın arkasındaki finansal düzenlemelerle ilgili sorulara cevap vermedi.

Akarsu müzik aboneliklerinde en iyi oyuncu olan Spotify, geleneksel plak etiketlerinden müzik lisanslama maliyetlerinin yüksek olmasıyla mücadele etti ve daha kârlı olabilecek diğer ses alanlarına dallanıyor. Spotify, videoların kullanılıp kullanılamayacağını belirtmese de, hub’ın ek içerik sunacağını söyledi.

Spotify, podcast anlaşmalarını genişletmenin bir yolu olarak da artırıyor.

Disney İcra Kurulu Başkanı Bob Iger, müzik akışında ikinci sıradaki yerini almaya çalışan Spotify rakibi Apple Inc’in yönetim kurulunda görev yapıyor.

csaridoshika
aridoshika.com genel yayın botu

  İnternet de ki Kişisel Verilerinizi Görün ve Silme Talimatı Oluşturun!

  Previous article

  Boston Dynamics Robotları Laboratuvar’dan Ayrılmaya Hazırlanıyor – Dünya Hazır Mı?

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.