0

Synergy, Samsung’un One UI’sını bir kez Substratum temalarını kullanmanızı sağlar

Samsung, One UI adlı Android Pie tabanlı yazılımını piyasaya sürdüğünde, tek elle kullanım kolaylığı ve sistem genelinde karanlık tema üzerine odaklanmanın büyük hayranlarıydık. Ayrıca, Android Pie diğer cihazlar için oluşturulduğundan farklı olarak, Samsung One UI’da özel kaplamalar yüklemeyi devre dışı bırakmadı. Ne yazık ki, Galaxy S10 piyasaya sürüldüğü sırada, Samsung, Substratum tema motoru tarafından kullanılan özel kaplamaları engelleyen değişiklikleri birleştirdi. Neyse ki, Projekt ekibi bir geçici çözüm buldu. One UI kullanan Samsung Galaxy telefonlarına temalar yüklemek için Synergy adlı yeni bir uygulama oluşturdular ve root gerektirmez.

One UI’daki Temalar, bir süredir OneUI için Özel Tema Yükleme ile mümkün olmuştur. Bu uygulama, Samsung tema mağazası için derlenmiş ve özellikle bu uygulama için hazırlanmış temalar yüklemenize izin verir. Çok kullanışlıdır ancak Synergy ile aynı esnekliği sağlamaz. Sinerji, temaları doğrudan Substratum Lite ve yukarıda belirtilen özel temalardan içe aktarmanıza olanak tanır.

En İyi Substratum Temaları 2019

1. Kömür Sahası Tema:  Kömür alanı CM (CyanogenMod) Theme motoru için üretilmiştir ancak daha sonra bu tema Substratum için de mevcuttur. Bu temayı uygulamak için ücretsiz substratum uygulamasını indirmeniz gerekiyor (Kök gerekli).

2.Varsayılan Karanlık:
Varsayılan Koyu android için en iyi Substratum Teması’ndan biridir. Koyu, mavi, mavi ışık, mavi, yeşil (3 değişik), limon, turuncu, pembe, mor, kırmızı, beyaz, sarı renklerde mevcuttur. Açık, Koyu, Siyah ve yarı saydam arka plan renkleri. Varsayılan koyu Tema kaynak kodunu GitHub’da bulabilirsiniz.

3. AospUI Gray: Pixel-Android O Dark:

Şaşırtıcı bir şekilde, aospUI Gray substrat teması, Google’ın Android M 2. önizleme ve Android N için yaptığı renklerle ve kullanıcı arayüzüyle tam olarak eşleşir.

4. Anahtar Teması:
Anahat, popüler Substratum Teması’ndan biridir ve 5 farklı renk seçebilirsiniz. Daha fazla renk istiyorsanız, Renk Uzantısı’nı yüklemeniz gerekir.

Kaynakça: https://www.xda-developers.com/synergy-lets-you-use-substratum-custom-themes-once-again-on-samsungs-one-ui/

 

 

 

 

 

Muammer Altunkan
Kto Karatay üniversitesi Tarih 3/4 Cyber security search python Wordpress Design

Krita Nedir? Nasıl Kurulur?

Previous article

Google Fuchsia OS gelişmeleri

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın