0

Kısa biçimli video uygulaması TikTok,Son çeyrek itibariyle dünyanın en çok indirilen dördüncü uygulaması, bir keşif sayfası, Instagram keşfe benzeyen bir ızgara tarzı düzen, bir Hesap Değiştirici ve daha fazlası dahil olmak üzere birkaç yeni görünüşte insana ilham veren özellik üzerinde çalışıyor.

Bu hafta özellikler, bu özelliklerin ekran görüntülerini ve Twitter’da yayın yapan tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıktı .

Bir TikTok sözcüsü, şirketin planları hakkında daha fazla bilgi vermeyi reddetti, ancak özelliklerin şirketin üzerinde çalıştığı şeyler olduğunu doğruladı.

Sözcü, “Topluluğumuz için uygulama deneyimini iyileştirmenin yeni yollarını her zaman deniyoruz” dedi.

Wong’un ortaya çıkardığı en göze çarpan değişiklik, TikTok’un algoritmik olarak oluşturduğu “For You” sayfasında yapılan değişikliklerden biri. Bugün, kullanıcılar bu sayfadaki her videoyu tek tek dikey besleme tarzı biçiminde çevirir. Güncellenen sürüm, Instagram’ın Keşfet sayfasına benzeyen bir ızgara stili düzeni sunar. Bu tasarım aynı zamanda kullanıcıların izlemek istemedikleri videolara dokunmalarına izin verirken, yapmadıkları videolara daha kolay geçiş yapmalarını sağlar. Ayrıca sayfaya daha fazla video koyduğu için, değişiklik TikTok’un tavsiye motoruna bir kullanıcının tercihleri ​​hakkında girdi miktarını hızla artırabilir.

Geliştirilmekte olan diğer bir önemli değişiklik, TikTok’un ana navigasyonuna bir “Discover” sekmesinin eklenmesidir.

Yeni düğme, bugün bir büyüteç simgesiyle etiketlenmiş olan geçerli Arama sekmesinin yerini alıyor. Arama bölümü şu anda anahtar kelimeler girmenize izin verir ve kullanıcılar, sesler, etiketler veya videolar tarafından filtrelenebilecek sonuçları döndürür. Ayrıca ana sayfadaki trend hashtaglerini gösterir. Bu arada, “Keşfet” düğmesinin üzerinde bir kullanıcı simgesi var ve bu da kullanıcıların sadece videolar ve sesler yerine TikTok’ta takip edecek yeni insanlar bulmalarına yardımcı olabileceğini ima ediyor.

Bu değişiklik, doğru bir şekilde tanımlanması ve kamuya duyurulması durumunda, uygulamanın eleştirel kitle kazandığı ve ana akıma girdiği bir zamanda geldiği için TikTok yaratıcıları için büyük bir sorun olabilir. Genç nesil TikTok’ta yakalandı, TikTok yıldızlarını YouTubers’ı yönetmekten daha gerçek ve ulaşılabilir buluyor. TikTokers ve hayranları bu ay VidCon’u bile çevreledi, bu da bazılarının çevrimiçi video için yakında bir paradigma kaymasının gelip gelmediğini merak etmesine yol açtı.

“Önerilen Kullanıcılar” ile ilgili bir özellik de, en üst düzey yetenekleri vurgulamak açısından burada devreye girebilir.

Bir uygulamanın “Önerilen” listesine girmek genellikle platformda en iyi içerik oluşturucu olmanın anahtarıdır. Örneğin, başlangıçta kaç Viners ve Twitterkullanıcısının takipçilerinin üslerini büyüttüğü .

Ancak, TikTok, Wong’un popülerlik ölçütlerine odaklanan iki yeni özelliğin test edilmesiyle Instagram’dan ayrıldı. Bir test, Sesler ve Hashtag’lerin sayfalarındaki her videoda “Beğenme” sayısını, bir diğeri de Beğenilerin ve Paylaşımların yanı sıra videodaki İndirilenlerin sayısını gösterir.

Bu, sosyal medyanın rekabetçi doğası ışığında ilginç bir değişim olacaktır. Ve zamanlaması önemlidir. Instagram şimdi , bir düzine ülkede yapılan bir testte,  Like sayıları göstermekten uzaklaşıyor . Şirket, hizmetini kullanmasının neden olduğu endişeye ilişkin kamuoyu baskısına yanıt olarak değişiklik yaptı.

Tabii ki, bir sosyal uygulamanın ilk günlerinde, Like sayıları ve diğer ölçütler, kullanıcıları koparmaya yönlendiren araçlardır, yıldızları takip etmeleri gerekir. Ayrıca, kullanıcılar rezonansa giren içeriği bulmaya çalıştıklarında daha fazla gönderi yapmayı teşvik eder – bu da çevrimiçi şöhretlerini yüksek oranda izlenebilir bir şekilde artırır.

TikTok ayrıca, Facebook, Instagram , WhatsApp ve Messenger uygulamalarınıntrafiği birbirine yönlendirmek ve başka bir şekilde birlikte çalışmak için özellikler sunduğuna benzer şekilde, diğer sosyal platformlarla entegrasyonların hizmetinden nasıl faydalanabileceğini de not ediyor .

Wong’un bulduğu birkaç özellik, WhatsApp ile daha iyi entegrasyon sunan ve kullanıcıların hesaplarını Google ve Facebook’a bağlamasına olanak tanıyan sosyal uygulamalar ile bağlantıların geliştirilmesine odaklandı.


Test edilen diğer birkaç değişiklik, Instagram benzeri bir Hesap değiştirici arayüzü, bir “Yaratıcı tarafından Beğendi” yorum rozeti ve uygulamanın ayarlarında kullanıcı profilinden hareket eden TikCode’a (QR kodu) düşürülmeyi içeriyordu.

Elbette, tüm bunlarla ilgili büyük bir uyarı, uygulamanın kodunda bir özellik tespit edildiğinden, bunun halka açıklanacağı anlamına gelmez.

Bu değişikliklerin bazıları özel olarak test edilebilir, daha sonra tamamen hurdaya çıkarılabilir veya halen devam etmekte olan çalışmalardır. Ancak böyle bir zamanda bir deney koleksiyonu görebilmek – Wong’un yaptığı tersine mühendislik olmadan mümkün olmayan bir şey – bir uygulamanın yönlendirileceği yönün daha büyük bir resmini çizmeye yardımcı olur. TikTok’un vakasında, potansiyelini ve ayrıca kendisinden önce gelen başkalarından ne zaman başarılı fikir alacağını ve ne zaman kendi yönünü alacağını anlamak gibi görünüyor.

 

Kaynak: https://techcrunch.com/2019/07/19/tiktok-tests-an-instagram-style-grid-and-other-changes/

 

 

 

 

 

 

Authentictator Nedir ?

Previous article

Huawei’nin yeni işletim sistemi, Android yerine değil endüstriyel kullanım içindir

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın