0

Excel; genel olarak herkesin kullanmakta güçlük geçtiği fakat öğrenilmesi büyük önem arz eden bir Microsoft World programıdır. Excel ne için kullanılır? Sorusuna gelirsek; Günümüzde dosya, evrak yerleştirme yerine fiziksel yorgunluk yaşamamak için bunu bilgisayarda yapmak işimizi daha çok kolaylaştırır. Aynı zamanda bu programların kullanımı hem iş yerinde ki çalışma şeklimizi kolaylaştırmamızı sağlayıp hem de daha profesyonel bir görüntü elde etmemiz açısından çok önemlidir. Excel bunun için tasarlanmış bir programdır.

Tüm veriler Excel gibi başlıca büyük programlar aracılığıyla kayıt altına alınmakta ve veri merkezlerinde bulundurulmaktadır. Excel kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. İş yerinde, okulda ve bir çok yerde karşımıza çıkacaktır.

Excel, her ne kadar kullanımı zor gibi gözüksede, püf noktalarını bilirseniz durum hiçte tahmin ettiğiniz şekilde olmayacaktır. Örneğin; kısayol tuşlarını öğrenmeniz kullanımı kolaylaştıracaktır.Tablolarınızda bulunan kayıtları bir bakışta görebilmek size excel kullanımında büyük kolaylık sağlayacaktır. Fatura vb. Gereçleri tek bakışta görebilmek için koşullu biçimlendirme özelliği size faydalı olacaktır. Excel’de kendinizi ilerletip tam anlamıyla öğrenmek istiyorsanız; formülleri öğrenmeniz oldukça işinize yarayacaktır. Excelin en kuvvetli özelliklerinden biri ise tablo oluşturmak, özet tablo oluştur özelliği ile formül bile yazmadan tablolarınızda ki her bir detayı görmenizi sağlayacaktır. Tablolarınıza veri girişi yaparken gözden kaçacak tek bir harf yada rakam, sizin için çok önemli olacak ve işinizi zorlaştırmanıza sebebiyet verecektir, veri doğrulama ile, olası tüm yanlışlıkların önüne geçebilir, verilerinizin belirleyeceğiniz kurallara göre girilmesini sağlayabilirsiniz..

Bazen de rakamlar anlatmak istediğiniz konu için malesef tek başına yeterli olmayabilir. İlerleyen zamanlarda tablolarınızı, grafikler ile desteklemek daha profesyonel görünümler sağlamak için önemli olacaktır. Bu işlem için istediğiniz grafik türünü seçmeniz yeterli olacaktır.

Excel’i hangi seviyede kullanırsanız kullanız mutlaka sıralama ve filtreleme işlemine ihtiyaç duyarız. Üstelik bu işlemleri gerçekleştirmek çok kolay. Bu Microsoft programını özellikle; öğrenmek iş alımlarında fazlasıyla işinize yarayacak, işe alınma ihtimalini kuvvetlendirecektir. Excel kullanımı; hayatınızı kolaylaştıracak ve aradığınız dosyaları bulmanızda size kolaylık sağlayacaktır. Bu MS programını öğrenmek için ders almanız zorunlu değildir. Kısa yollarını kurcalayarak kendi imkanlarınızla öğrenmek de mümkündür.

İNCELEME: SEO’NUN ÖNEMİ

Previous article

Evrensel USB Yükleyici

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Genel