0

Ubuntu 19.10 Eoan Ermine , kanonik tarafından resmi olarak duyuruldu, bu sürüm çok sayıda yeni özellik, güncellenmiş uygulama ve bileşen ve çok daha fazlasını sunuyor.

Ubuntu 19.10 sürümü, oyunlarda performansı, yumuşaklığı ve kare hızlarını iyileştirmek için ISO görüntüsünde yerleşik Nvidia’ya özel sürücüleri ve yükleyicide uygulanan kök için deneysel ZFS dosya sistemini içerir.

Yaru temasının yeni açık ve koyu varyantları ile varsayılan masaüstü ortamı olarak GNOME 3.34, kök / sudo, LibreOffice 6.3 ofis paketi, Mozilla Firefox 69 web tarayıcısı, Ve bircok digerleri.

Ubuntu 19.10, AMD Navi GPU’ları için destek sağlayan en yeni ve en büyük Linux 5.3 çekirdek serisiyle destekleniyor, ARM Komeda, Xeon sunucularında Intel Speed ​​Select, iş istasyonları için Zhaoxin x86 işlemcileri ve yeni ARM yongaları ve LZ4’ü varsayılan initramfs olarak gösteriyor daha hızlı önyükleme için tüm mimarilerde sıkıştırma algoritması. Ekstra güvenlik için GCC sistem derleyicisinde etkinleştirilen yeni varsayılan sertleştirme seçenekleriyle birlikte gelir.

Ubuntu 19.10’u indirin: http://releases.ubuntu.com/19.10/

MX Linux 19 – Debian 10 Buster’a Dayalı ve Xfce 4.14’ü Varsayılan Masaüstü Ortamı Olarak Kullanıyor

Previous article

Manjaro 18.1.0 KDE Edition – Özellikler KDE Plazma 5.16 ve Powered by Linux Çekirdek 5.2

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Anasayfa