0

Ubuntu 19.10 Eoan Ermine , kanonik tarafından resmi olarak duyuruldu, bu sürüm çok sayıda yeni özellik, güncellenmiş uygulama ve bileşen ve çok daha fazlasını sunuyor.

Ubuntu 19.10 sürümü, oyunlarda performansı, yumuşaklığı ve kare hızlarını iyileştirmek için ISO görüntüsünde yerleşik Nvidia’ya özel sürücüleri ve yükleyicide uygulanan kök için deneysel ZFS dosya sistemini içerir.

Yaru temasının yeni açık ve koyu varyantları ile varsayılan masaüstü ortamı olarak GNOME 3.34, kök / sudo, LibreOffice 6.3 ofis paketi, Mozilla Firefox 69 web tarayıcısı, Ve bircok digerleri.

Ubuntu 19.10, AMD Navi GPU’ları için destek sağlayan en yeni ve en büyük Linux 5.3 çekirdek serisiyle destekleniyor, ARM Komeda, Xeon sunucularında Intel Speed ​​Select, iş istasyonları için Zhaoxin x86 işlemcileri ve yeni ARM yongaları ve LZ4’ü varsayılan initramfs olarak gösteriyor daha hızlı önyükleme için tüm mimarilerde sıkıştırma algoritması. Ekstra güvenlik için GCC sistem derleyicisinde etkinleştirilen yeni varsayılan sertleştirme seçenekleriyle birlikte gelir.

Ubuntu 19.10’u indirin: http://releases.ubuntu.com/19.10/

csaridoshika
aridoshika.com genel yayın botu

  MX Linux 19 – Debian 10 Buster’a Dayalı ve Xfce 4.14’ü Varsayılan Masaüstü Ortamı Olarak Kullanıyor

  Previous article

  Manjaro 18.1.0 KDE Edition – Özellikler KDE Plazma 5.16 ve Powered by Linux Çekirdek 5.2

  Next article

  You may also like

  Comments

  Bir Cevap Yazın

  More in Anasayfa