0

WiPi Hunter, Besim Altınok tarafından ilk olarak WiFi Pineapple saldırılarını tespit etmek için geliştirilmiştir. Ancak daha sonra “Zararlı kablosuz ağ saldırılarını tespit etmek” için tekrar düzenlendi.

WiPi Hunter çeşitli farklı modüllerden oluşmaktadır. Bu modüller geliştirilirken izlenen yol ise,

  • Saldırıyı yap, saldırı trafiğini kaydet, Wireshark ile incele, anormal paketleri ayrı olarak kaydet ve Scapy ile incele şeklinde yapılmıştır.

WiPi Hunter şu anlık 5 farklı modülden oluşmaktadır;

  • PiSavar: WiFi Pineapple içerisindeki sahte erişim noktası oluşturmak için kullanılan PineAp modülünün saldırılarını tespit etmek ve ona karşı saldırı düzenlemek için geliştirilmiştir.
  • PiFinger: Bulunduğumuz ağlar hakkında analizler yaparak sahte bir ağ olup olmadığını anlamaya çalışır ve daha önce bağlandığımız ağlar üzerinde bazı kontroller yaparak bir güvenlik skoru üretir.
  • PiDense: Saldırganların sahte erişim noktası açma stratejilerini göz önünde bulundurarak monitoring işlemleri gerçekleştirir.

  • PiKarma: WiFi Pineapple, FruityWifi ve MANA Toolkit gibi birçok önemli ve değerleri araçların saldırı amacı ile kullandığı modül KARMA modülünün aktivitelerini tespit etmek ve buna karşı bir saldırı düzenlemek amacı ile geliştirilmiştir.
  • PiNokyo: WiFi Pineapple vihazı ve KARMA saldırısı yapılıyor ise ağdaki kullanıcıları bilgilendirir. Bu modül geliştirilme aşamasındadır.

 

WiPi Hunter Github -> https://github.com/WiPi-Hunter/

Besim Altınok Github -> https://github.com/besimaltnok

 

Kaynakça

Arka Kapı Dergi Sayı 2 – WiPi Hunter Zararlı Kablosuz Ağ Saldırılarının Tespit Edilmesi

 

 

Windows’da CMD Komutunu Kullanarak Herhangi bir Sürücüde Gizlenmiş Virüs Tespiti?

Previous article

Chroot Nedir ?

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Anasayfa