0

Xcode, Mac , iPhone ve iPad uygulamaları oluşturmak için bir geliştirici aracıdır.

Mac için Xcode, yıllar boyunca tasarım ve işlevsellik açısından önemli bir gelişme gösterdi ve şimdi arayüz, hepsi tek bir pencerede kodlama, test etme ve hata ayıklama özellikleri sunuyor. Ayrıca, hem sözdiziminde hem de mantıktaki hataları tanımlamak için projenizi analiz eden Xcode IDE ile hata ayıklama açısından iyileştirildi ve bazı durumlarda kodu bile düzeltebilir.

Xcode’un en göze çarpan özelliklerinden bazıları, Xcode için ana tasarım tuval olan bir Arayüz Oluşturucu’dur. Asistan, üstbilgi, üst sınıf veya denetleyici gibi düzenlediğinizi gösterir. Sürüm editörü Git veya Subversion geçmişi ile canlı bir kaynak kodu karşılaştırması gösterir. Canlı Sorunlar yazarken hataları görüntüler ve Fix-it sizin için hataları düzeltebilir. Apple LLVM derleyicisi artık C ++, C ve Objective-C için tam destek içeriyor ve yeni bir LLDB hata ayıklama motoru var. Son olarak, araçlar OpenGL ES dahil olmak üzere System Trace ve yeni iOS enstrümanlarını ekliyor.

Xcode’un sadece Lion’da çalıştığını unutmayın. Ayrıca, bir iOS cihazındaki uygulamaları test etmek veya dağıtmak için Apple’ın iOS Geliştirici Programı’nın üyesi olmanız gerekir. Ayrıca, Mac veya iOS uygulamalarınızı App Store’a göndermek için Mac veya iOS Geliştirici Programı’nın üyesi olmanız gerekir.

OS X 10.9 Mavericks, OS X 10.8 Mountain Lion ve iOS 7 için SDK’ları içerir. OS X Mavericks için yeni özellikler: • Sürekli entegrasyon botları, iOS ve OS X uygulamalarınızı OS X Server üzerinde oluşturup test eder. • Kaynak Kontrol menüsü, Mac sunucularında yeni uzak Git depoları oluşturur. • Enerji kullanımı için Debug Gauge, uygulamanızın güç tüketiminin canlı bir grafiğini gösterir.

Kaynakça: Softonic.com

 

 

Muammer Altunkan
Kto Karatay üniversitesi Tarih 3/4 Cyber security search python Wordpress Design

USB Kullanım Şekilleri

Previous article

Doğanın 5. gücü X17 parçacığı

Next article

You may also like

Comments

Bir Cevap Yazın

More in Anasayfa