ARİDOSHİKA

Ulaşabildiğin her yerde

Yapay Zeka Komplo Teorisi Mi?

2 min read

Selam Ben Muammer Altunkan gelişen teknoloji ile Yapay Zeka teknolojisi gelişim gösterdi  Ben Yapay Zeka Teknolojisinin Komplo Teorisi olduğunu Düşünüyorum. Yapay Zeka kısa zamanda Haberlerde gündeme oturdu Yapay Zeka Robot Sofia Suudi Arabistan tarafından vatandaşlık verildi. ve Şimdi de Holly isimli Spiker Yapay Zekalı robot  yüz ve mimik hareketleriyle sesin uyumu bir kez daha insanları hayran bıraktı.

Yapay Zeka Sofia

kısaca tabiri: Yapay zeka, bir bilgisayarın veya bilgisayar kontrolündeki bir robotun çeşitli faaliyetleri zeki canlılara benzer şekilde yerine getirme kabiliyeti.

 

Öncelikle Hızlı gelişen teknoloji hayatımızı kolaylaştırdı ve hızla gelişmeye devam ediyor o teknolojilerden bir tanesi ise Yapay Zeka Robotlar yapay zeka ile insanların yapabildiklerini yapabilen teknoloji ama Yapay Zeka bilindiği üzere yazılımsal ve donanımsal bir sistemle oluşturuldu. Yapay Zeka denilince insan beyninin bilgisayar sistemleri ile oluşturulmuş teknolojik aygıt olarak düşünülüyor peki asıl soruya gelelim Yapay Zeka komplo teorisi mi?

Günümüzdeki Yapay Zeka dediğimiz Robotlar aslında yaratıcısı tarafından oluşturulmuş algoritmalar yüklenmesiyle
İşlem yapıyor yani aslında Yapay Zeka komplo teorisi denilebilir çünkü Yapay Zeka denilince aslında herkesin aklına Robot kendisi hareket ediyor işlem yapıyor diye düşünülüyor ama sadece Robota Yüklenen Yazılım sayesinde Böyle izlenim veriyor. Yani anlayacağınız  üzere Yapay Zeka Teorik bir isim sadece; Gelişen teknoloji ile Yapay Zeka İyi kişilerin elinde olursa insanlık için tehlikesi yok ama eyer Askeri teknoloji olarak kullanılırsa Yapay zeka yüklenen Düşman ve dost tanıma ile İnsanlık için Tehlike arz eder. Staphen Hawking göre evren yavaş hareket eden sistemdir yani Yapay Zeka sistemin ayarını bozdu gibi söylemler mevcut. Elon Musk göre de yapay zeka insanlığın sonunu getirecektir bana göre Yapay zeka iyi insanlar tarafından oluşturulup geliştirilir ve kontrol edilirse İnsanlık için Büyük bir Gelişme olarak insanoğlunun hayatını kolaylaştıracaktır.

Tüm merak edilenler için İzleyin

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.